KıbrısManşet

188 araç sürücüsü hakkında ileri işleme gidildiPolis Lefkoşa ve İskele bölgelerinde gerçekleştirdiği denetimlerde 188 araç sürücüsü ve kumarhaneye girmeleri yasak olan 33 kişi hakkında hakkında ileri işleme gidildiğini açıkladı.
Polis basın Subaylığı’nın verdiği bilgiye göre 07-08.06.2022 tarihleri, 21:00-01:00 saatleri arasında, Lefkoşa ve İskele Polis Müdürlükleri sorumluluk sahalarında, eş zamanlı olarak asayiş ve trafik denetimleri gerçekleştirilmiştir.Lefkoşa’da gerçekleştirilen denetimler kapsamında; bölgede faaliyet gösteren kumarhanelerde yapılan denetimlerde, kumarhaneye girmeleri ve bulunmaları yasak olan toplam 21 kişi tespit edilerek aleyhlerinde yasal işleme gidilmiştir.

Trafik ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimler sonucu; 265 araç kontrol edilmiş ve suç işlediği tespit edilen 151 araç sürücüsü hakkında yasal işlem başlatılırken, çeşitli suçlardan dolayı 9 araç ise trafikten men edilmiştir. Ayrıca, trafik denetimleri kapsamında kontrol amaçlı durdurulan bir araçta, tecavüzi alet bulunarak emare olarak alınmış ve bahse konu araç sürücüsü tutuklanmıştır.

İskele’de gerçekleştirilen denetimler kapsamında; bölgede faaliyet gösteren kumarhanelerde yapılan denetimlerde, kumarhaneye girmeleri ve bulunmaları yasak olan toplam 12 kişi tespit edilerek aleyhlerinde yasal işleme gidilmiştir.

Trafik ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimler sonucu; 240 araç kontrol edilmiş ve suç işlediği tespit edilen 37 araç sürücüsü hakkında yasal işlem başlatılmıştır.

 

Başa dön tuşu