Ülkenin kanayan yarası olarak nitelendirilen ve muhalefetin toplumun yapısının değiştirileceği yönündeki itirazlarına rağmen halen daha devam eden istisnai vatandaşlıklar da Resmi Gazete’de yerini aldı. Bakanlar Kurulu bir oturumda toplam 181 kişiye KKTC vatandaşlığı verdi.
İşte yeni vatandaşların isim listesi:
1998 Lefkoşa Kübra Ası
1975 Gülnar Muhammet Tokatlı
1965 Malatya Cüneyt Ertem
1982 Altınözü Yusuf Karadeniz
1992 Altınözü Nejdet Demirbilek
1974 Bozova Emin Şeker
1969 Nizip Erçin Ayhan
1988 Reyhanlı Budak Güder
1993 Mersin Mehmet Gündoğan
1986 Altınözü Servet Sabah
1964 Reyhanlı Perihan Biricik
1986 Altınözü Musa Halefoğlu
1991 Reyhanlı Mehmet Karakaş
1978 Çıldır Barış Aslantaş
1993 Pazarcık Hulusi Hora
1997 Antalya Duygu Akar
1979 Ankara Onursal Leblebicioğlu
1992 Urla Gözde Kasapoğlu
1997 Lefkoşa Erdem Yavuz
1971 Feke Ali Eşsiz
1987 Birecik Atilla Alper Kaçıran
1984 Adana Musa Polat
1981 Adana Meltem Polat
1980 Adana İsa Polat
1983 Adana Kerem Yılmaz
1966 Ayas Meral Egesoy
1969 Mardin Tansel Çiçek
1985 Kırıkhan Resul Tavşan
1997 Lefkoşa Tuğçe Göçmen
1977 Elazığ Ali Leymun
1990 Niğde Tuna Sin
1987 Şanlıurfa Atilla Alper Kaçıran
1976 Karataş Emine Yılmaz
1999 Lefkoşa Şerif Demir
1960 Kahramanmaraş Adil Kenger
1986 Avanos Cengiz Pınar
1980 İstanbul Kemal Yiğit
1981 Nusaybin Menduh Baskın
1960 Balat İbrahim Kıbrıslı
1961 Hatay Mehmet Avlar
1977 Birecik Metin Topçu
1975 Reyhanlı Hasan Çamlıca
1967 Reyhanlı İbrahim Döner
1984 Türkoğlu İskender Özen
1973 Feke Kemal Demircan
1970 Düzce Elif Dilek Kaza
1963 Mallıca Hüseyin Yiğit
1957 Ardeşen Osman Yerebakan
1963 Oğuzeli Hasan Zaroğlu
1974 Malatya Zeynep Düzgün
1975 Görele Songül Suna Gürbüz
1975 Altınözü Ahmet Alparslan
1967 Gaziantep Mehmet Kahraman
1979 Fatih Nejat Özshan Olgun
1971 Çubuk Emel Dirican
1993 Denizli Döndü Erkan
1988 Kadıköy Fulden Göktuna
1997 Reyhanlı Saadet Özçelik
1980 Altınözü Mesut Çalışkan
1969 Sungurlu Murtaza Tuncel
1974 Mersin Adem Gözler
1986 Kadıköy Fazlı Başak Demirbağ
1970 Gölbaşı Sabri Bektaş
1968 Çaycuma İsmail Özkara
1987 Reyhanlı Hasan Atlar
1963 Erdemli Zeynel Dölek
1959 Kahramanmaraş Şükrü Yelmez
1980 Altınözü Mehmet Çeker
1997 Ankara Koray Karadayı
1973 Antakya Nermin Doğan
1981 Adana Murat Karataş
1990 Reyhanlı Yahya Kılıç
1963 Şişli Ahmet Halil Adacan
1984 Çarşamba Ahmet Kurt
1997 Antakya Cansu Cihangir
1984 Altınözü Cemil Sürmeli
1977 Reyhanlı Mustafa Gürler
1980 Ankara Hülya Özdemir
1962 Eskişehir Kaan Abdullah Erler
1987 Reyhanlı Mehmet Aslan
1988 Türkoğlu Sevcan Al
1994 Lefkoşa Bekir Deveci
1970 Yenifakılı Meral Gürbüz
1985 Altınözü Salman Coşkun
1971 Kahramanmaraş Mehmet Teycirli
1975 Bursa Elif Çelebi
1998 Altınözü Döne Özdemir
1993 Seyhan Recep Kara
1965 İstanbul Remziye Fakıoğlu
1965 Zile Adnan Okudan
1978 Burdur Hasibe Özcan
1982 Balıkesir Sevim Şakacı
1964 Erdemli Mustafa Bakar
1978 Bozova Mustafa Kaçar
1966 Elazığ Gürcan Sucu
1982 Rize Mehmet Gocoğlu
1981 Besni Hilmi Hizmetçi
1982 Ankara Volkan Çiçek
1974 İstanbul Ali Yavuz Çelik
1967 İskenderun Rahime Kızılkaya
1977 Ceyhan Murat Zeki Hızlısoy
1995 Keçiören Mert Dirican
1955 Osmancık Mustafa Çalış
1979 Ankara Cem Baysal
1970 Bingöl Egemen Bağış
1997 Lefkoşa Berna Kılınç
1975 Kahramanmaraş Murat Nar
1954 Pazarcık Ali Gencer
1967 Arapkir Gamze Saklıca
1975 İslahiye Ömer Kaya
1996 Denizli Ayşe Erkan
1968 Arhavil Ayhan Duman
1980 Kırıkhan Mehmet Çınğı
1979 Kahramanmaraş Yakup Şeker
1971 Ankara Tamer Çağ
1982 Şereflikoçhisar Dursun Demir
1998 Gölbaşı Ali Osman Dikel
1996 Girne İlknur Erişik
1976 İzmit Deniz Yıldırım
1977 Antakya Nurcan Kabaali
1981 Peshawar Muhammad Shuaib
1972 Acırlı Abdulkadir İşler
1959 Of Hüseyin Ayaz
1975 Antakya Şerif Evki
1984 Balıkesir Ahmet Dural
1978 Besni Hacı Mutlu
1978 Ukrayna Svıtlana Brushkovska
1977 Bor İlker Altuntaş
1982 Sincik Nusret Çavuş
1984 Altınözü Safinaz Göyce
1965 Batman Erol Kurmalı
1967 İskenderun Ergün Fidan
1979 Ömerli Lokman Yıldız
1979 Mut Özlem Korkmaz
1986 Mardin Efnam Demir
1973 Erlangen Özcan Aşker
1949 Kazak Fahri Kaya
1972 Bingöl Selahaddin Bayırkan
1977 İskenderun Nurettin Acet
1979 Bozova Mustafa Öksüz
1976 Ankara Mahmut Polat
1968 Van Salih Emin Şeyban
1982 Bulgaristan Ayhan Nuriev Solakov
1968 İstanbul Cavit Batır
1999 Girne Kübra Dokumacı
1998 Antakya Hüseyin Gezer
1983 Trabzon Erdem Çağlayan
1988 Reyhanlı Orhan Sayar
1973 Reyhanlı Budak Okcu
1965 Salihli Medine Koyuncu
1979 Midyat Nizamettin Arı
1985 Besni Yunus Seyhan
1989 Azerbaycan Ceyhun Mammadov
1985 Bakü Anar Hassanov
1971 İstanbul Olgaç Yüksel Akdora
1984 Adana Ali Satık
1979 Ankara Mehmet Emin Yorulmaz
1964 Silifke Ali Kara
1985 Afşi Hüseyin Ateş
1988 Adana Duygu Üğüten
1996 Altınözü Ahmet Gezer
1967 Reyhanlı Halit Biricik
1980 Besni Ali Arslan
1987 Mersin Servet Söztutar
1981 İzmir Yerda İnce
1982 Reyhanlı Doğan Uçar
1962 Reyhanlı İbrahim Uçar
1976 Göksun Cuma Kocabaş
1964 Karabük Fatma Satılmış
1992 Lefkoşa Metin Sertyürek
1978 İstanbul Tuğçe Ünal
1984 Nusaybin Abdulkerim Yağız
1980 Karabük Bahri Karaçam
1940 Finike Metin Gürhanlar
1977 Antakya Adnan Gezer
1972 Tarsus Hüseyin Sarı
1977 Turgutlu Yaşar Karaca
1981 Erzurum Mehmet Dinçbaş
1979 Altınözü Zekeriye Akın
1999 Mersin Mevsim Bilir
1993 Konak Emir Tunç