18 ay hapis yatacak - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Nisan 13, 2024
Kıbrıs

18 ay hapis yatacak

Girne Ağır Ceza Mahkemesi, Şubat ayında Lapta’da 30 gram hintkeneviri ile yakalanan Fırat Tanık hakkındaki kararını açıkladı

 

Devrim DEMİR


Mahkeme “Uyuşturucu ithal ve tasarruf” suçundan yargılanan Fırat Tanık’ı işlemiş olduğu suçtan suçlu bularak, 18 ay hapislik cezasına mahkûm etti.
Fadıl Aksun başkanlığında, Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu ve Yargıç Temay Sağer’den oluşan Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nin gerekçeli kararını Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu okudu.

 

Suçüstü yakalanmıştı
Kararı okuyan Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu,  sanık Fırat Tanık’ın Şubat ayında Narkotik ekiplerinin Lapta’da gerçekleştirdiği uyuşturucu operasyonunda 30 gram Hinkeneviri ile tutuklandığını anımsattı.

Pınar Beyoğlu, bu tür suçların yaygınlaşarak, gün geçtikçe artmakta olup kamu vicdanını rahatsız edici boyuta geldiğini vurguladı.

 

18 ay hapse mahkûm edildi
Sanığa ceza takdir ederken kişisel durumunun etraflıca izlendiğini söyleyen Beyoğlu, “Sanığa ceza takdir ederken, aleyhine ve lehine olan her şeyi dikkate aldık” diyerek  verilecek en uygun cezanın hapislik olduğuna vurgu yaparak Fırat Tanık’ın 18 ay hapse mahkûm edildiğini açıkladı.

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar