17 Nisan’da Kalavaç’ta şenlik var - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Şubat 29, 2024
Kıbrıs

17 Nisan’da Kalavaç’ta şenlik var

Kalavaç

[dropcap style=”circle” color=”#ffffff” bgcolor=”#0065ad”]K[/dropcap]alavaç Köyü 5. Kültür, Sanat ve Gıbrızlı Yaşam Etkinlikleri, 17 Nisan Pazar günü gerçekleştirilecek.
Değirmenlik Belediyesi ve Kalavaç Muhtarlığı işbirliğinde gerçekleştirilecek etkinliklerde Kıbrıs kültürünün örf, adet, gelenek ve görenekleri yaşatılacak.
Değirmenlik Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, etkinlikte ses sanatçılarından yerel müzik dinletileri de yer alacak.
Kıbrıs halk oyunları ve çeşitli parodi sunumlarının da yer alacağı etkinlikte Kalavaç köyündeki otantik binaların tüm kapıları misafirlere açık olacak.
“Kalavaç Köyü 5. Kültür, Sanat ve Gıbrızlı Yaşam Etkinlikleri”nde Kıbrıs’a has yerel yiyecekler, içecekler bulunacak, fastfood, lahmacun, döner, gözleme gibi yiyeceklere yer verilmemeye özen gösterilecek.
Kalavaç köyüne has sesta, sini, sele, sepet, dokuma ve çeşitli el sanatları yapımı ve satışı da halkın beğenisine sunulacak.
Kalavaç Muhtarı Ömer Meraklı, etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada, “Amacımız dünyaya barış ve dostluk mesajı vererek “Biz Kıbrıs Türklerinin de bu adada sanatçısı, yazarı, çizeri ve oyuncusu ile yüzyıllardır ayrı kültürümüz ile vardık ve var olacağız” mesajını vermektir” dedi.

[images_grid auto_slide=”no” auto_duration=”1″ cols=”three” lightbox=”yes” source=”media: 123705,123706,123707″][/images_grid]


Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar