16 ton biftek imha edildi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Nisan 19, 2024
Güney Kıbrıs

16 ton biftek imha edildi

16 ton biftek imha edildi

Avrupa’da patlak veren “at eti” skandalına Güney Kıbrıs’ın da adının karışmasının akabinde, Rum kesimindeki bir süpermarketler zincirinden kaldırılan 16,5 ton bifteğin, marketin isteği üzerine imha edildiği haber verildi.

Fileleftheros gazetesi, Hollanda hesabına Romanya’dan “at et” siparişi veren Limasol’daki Rum şirketin, mukayyitlikten şirket yönetiminin değiştirilmesini istediğini yazdı.


Bunun Güney Kıbrıs’ın at eti skandalına karışmasıyla ilgili tek unsur olduğunu ifade eden gazete, şirketin sahibinin Hollandalı olmasına rağmen, şirketler mukayyitliğinde müdür ve sekreter olarak Kıbrıslı Rumların görünmekte olduğunu ifade etti.

Haberde, Rum kesimindeki ilgili birimlerin araştırmalarının devam etmekte olduğu da belirtildi.

Simerini gazetesinin haberine göre ise, Rum Sağlık Hizmetleri Müdür Yardımcısı Hristos Hristu, merkezi Limasol’da bulunan Rum şirketinin yerli piyasaya satış yapmadığını, sadece yurt dışındaki ülkelerle alışveriş yaptığını söyledi.

Rum tarafında, ürünleri sağlık hizmetlerinin merceğinde bulunan şirketlerin sayısının 5’e yükseldiğini anlatan Hristu, bu şirketlerden 3’ünün ürünlerinde at veya eşek eti bulunmadığı konusunda İngiltere ve İrlanda’dan onay belgesi aldıklarını belirtti.

Bundan ötürü, bu şirketlerin ürünlerinin yeniden süpermarketlerin raflarında yer almasına yeşil ışık yakıldığını dile getiren Hristu, geriye kalan 2 şirket için de araştırma sonuçlarının beklendiğini ifade etti.

Hristu, merkezi Limasol’da bulunan şirketin Romanya’dan tam olarak ne siparişi (at veya sığır eti) verdiğinin belirlenmesi için araştırmaların devam ettiğini sözlerine ekledi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar