14. Geleneksel Baraka Yaz Kampı yapıldı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Şubat 24, 2024
Kıbrıs

14. Geleneksel Baraka Yaz Kampı yapıldı

Baraka Kültür Merkezi

 Baraka Kültür Merkezi’nin düzenlediği ve kültür-sanat temalı etkinliklerin yer aldığı yaz kampı, 4-7 Ağustos tarihleri arasında Limnidi’de (Yeşilırmak) yapıldı.

Baraka Kültür Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre, 14’üncüsü düzenlenen ve yetişkin, genç ve çocuklara yönelik aktivitelerin yapıldığı kampa yaklaşık 50 kişi katıldı.


Baraka Kültür Merkezi

Kampın açılış etkinliğinde Fikret Demirağ’ın “Limnidi Ateşinden Bugüne” kitabından şiir dinletisi sunuldu. Ayrıca bölgenin tarihi ve kültürel özellikleri ile Kıbrıs muflonları hakkında bilgiler verildi ve açılış oyunları yapıldı.

İkinci gün, “Emeğin Kıbrıs’ı için devrimci sanat nasıl olmalı?” paneli düzenlendi. Panel sırasında çocuklar için taş toplama ve boyama gibi etkinlikler gerçekleştirildi. Aynı gün spor aktiviteleri ve dans etkinliği de gerçekleştirildi.

Üçüncü gün, “Gelecek nasıl özgürleşecek?” temalı forumda gençlik, ekoloji, LGBTİ+, feminizm, kültür, sanat ve siyaset başlıkları masaya yatırıldı. Forum süresince çocuklar için satranç ve drama etkinlikleri yapıldı.

Tiyatro atölyesinin de düzenlendiği kamp, Cumartesi akşamı Sol Anahtarı konseri ile tamamlandı.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar