10 Bin Euro’ya Sahte Pasaport Yaptırdı Saçını Boyadı... - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Mayıs 24, 2024
Kıbrıs

10 Bin Euro’ya Sahte Pasaport Yaptırdı Saçını Boyadı…

10 Bin Euro’ya Sahte Pasaport Yaptırdı Saçını Boyadı...

Nadire KRAŞLIOĞLU
İran’dan Güney Kıbrıs’a gelerek 10 bin Euro’ya sahte Alman pasaportu alan İran uyruklu Hossein Aghaei Zaghandi sahte pasaportla İsveç’e gitmek için Ercan Havaalanı’ndan çıkış yapmak isterken yakalandı. “ Başkasının kimliğine bürünme” ve “Sahtekarlıkla kayıt temini” suçlamalarıyla dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde yargıç önüne çıkarılan Zaghandi soruşturma maksatlı 2 gün süreyle poliste tutuklu kalacak.
Dikkatli görevli durumu fark etti
Konuyla ilgili mahkemede ifade sunan polis memuru Yılmaz Dolmaz, İran uyruklu Hossein Aghaei Zaghandi’nin 19 Nisan 2013 tarihinde saat 18.00 sıralarında Güney Kıbrıs’tan 10 bin Euro’ya aldığı Hassanstein Andre’ye ait Almanya pasaportu ile Lokmacı Sınır Kapısı’ndan geçerek 90 günlük turist izni aldığını belirtti. Dolmaz, 27 yaşındaki İran uyruklu Zaghandi’nin 20 Nisan 2013 tarihinde sabaha yakın saat 14.30’da Ercan Havaalanı’nda sahte pasaportu işlemler için görevliye uzattığı esnada fark edildiğini belirterek Zaghandi’nin suçüstü yakalandığını açıkladı. Konuyla ilgili soruşturmanın henüz yeni başladığını işaret eden Dolmaz, Zaghandi’nin 2 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.
Alman’a benzemek için saçını boyattı
Hossein Aghaei Zaghandi’nin ülkesinde bulunan vize sorunu nedeniyle böyle bir suç işlediği ve eğer Ercan Havaalanı’ndan çıkış yapabilseydi okumak için İsveç’e gideceği öğrenildi. Zaghandi, sahte pasaporttaki Alman Hassanstein Andre’nin fotoğrafına benzemek için saçlarını, kaşlarını ve sakallarını sarıya boyattığı gözlemlendi.
2 gün tutuklu
Mahkeme, polisin soruşturmasını sağlıklı bir şekilde yürütebilmesi maksadıyla Hossein Aghaei Zaghandi’nin 2 gün poliste tutuklu kalması yönünde emir verdi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar