1 Mayısta sokaktayız - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Ekim 3, 2023
Kıbrıs

1 Mayısta sokaktayız

[dropcap style=”circle” color=”#ffffff” bgcolor=”#0065ad”]Y[/dropcap]eni Kıbrıs Partisi (YKP) 1 Mayıs İşçi Bayramı’nda sokakta olacağını bildirdi.

YKP’nin, “sınırsız, silahsız, garantörsüz, sosyalist Kıbrıs”  taleplerini dile getiren kendi pankartları ve kendi korteji ile alanlarda olacağı belirtilerek, 1 Mayıs Perşembe günü saat  17.00’de YKP Genel Merkezi önünde buluşup Kuğulu Park’tan başlayacak yürüyüşe tüm üye, sempatizan ve parti dostları katılmaya davet edildi.


YKP’den yapılan açıklamada, “yeniden ortak 1 Mayıs’ta Kıbrıs’ta çözüm” taleplerini dile getirmek, dayatmalara karşı direnişi birlikte yükseltmek amacıyla  herkes ara bölgedeki Çetinkaya sahasındaki ortak eyleme de davet edildi.

Açıklamada, “dünyanın birçok yerinde olduğu gibi Kıbrıs’ın her iki yanında da neoliberal saldırganlık ve dayatmaların farklı kurumların aracılığı ile tüm hızı ile sürdüğü” savunularak,  işçilerin, çalışanların, emekçilerin hakları, çalışma koşulları, ekosistemler, kadınlar, göçmenler, tüm insanlığın sistematik olarak saldırıya uğradığı öne sürüldü.

Türkiye ile imzalanması gündemde olan ekonomik pakete de değinilen açıklamada, “Bu politikaların özelleştirme olarak bize yansıması kamusal hizmetlerin ve kamuya ait olan birçok kurumun Türkiyeli sermaye gruplarına peşkeş çekilmesidir” iddiasında bulunuldu.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar