1 Mayıs’ta 1 ilk - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Mart 29, 2023
KıbrısSürmanşet

1 Mayıs’ta 1 ilk

lemar

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çeler’in çağrısı güçlü destek buldu. KKTC’de ilk kez özel sektör çalışanlarının büyük bir kısmı 1 Mayıs’ta tatil yaptı

İNŞAATLAR DURDU: Çalışma Bakanı Zeki Çeler’in 1 Mayıs’ta işçilerin tatil yapmasına imkan vermek için “bugün çalışmayın” çağrısına Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği de destek verdi.  KKTC genelinde ilk kez 1 Mayıs’ta inşaatlar durdu, işçileri günü dinlenerek geçirdi

MARKETLER KAPATTI: 1 Mayıs nedeniyle dün birçok market de Bakan Çeler’in çağrısına uygun bir şekilde saat 11:00’de kepenk indirdi. Bazı marketler ise tam gün kapalı kalarak çalışanlarının günü dinlenerek geçirmesini sağladı


DEREBOYU AYNI: Başkent Lefkoşa’da hizmet sektörünün kabine dönüşen Dereboyu olarak bilinen Mehmet Akif Caddesi’ndeki bazı iş yerleri Bakan Çeler’in çağrısına uyarak 11:00’de iş durdurdu. Kafe, bar, restoran gibi bazı işyerleri ise gün boyu açık kaldı

Hasan DÜZGÜN-Erdoğan GARİP

KKTC’de bir ilk yaşandı, “1 Mayıs İşçi Bayramı” nedeni ile ülke genelinde dün inşaatlarda çalışmalar dururken birçok market de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler’in çağrısına uyarak saat 11 itibari ile kasalarını kapattı, kepenklerini indirdi.

Bazı süpermarketler ise dün kepenklerini hiç açmadı.

Bakan Çeler’in çağrısına uyan süpermarketler, 1 Mayıs’ta çalışmayacağını veya hizmetlerini saat 11.00 itibari ile durduracağını önceki gün akşam hem market içerisinde yaptığı anonslarla hem de sosyal medya üzerinden paylaşımda bulunarak kamuoyuna duyurdu.

Başkent Lefkoşa’da Mehmet Akif Caddesi’nde bazı restoran, kafe ve barlar ise “1 Mayıs İşçi Bayramı”nda da mesai yaptı.

metropol

6 süpermarket 11.00, 1 market 12.00’da hizmeti durdurdu

Erülkü Süpermarket, Lemar Süpermarket, Kiler Süpermarket, Okmar Süpermarket, Supreme Süpermarket ve Devpa Süpermarket, “1 Mayıs İşçi Bayramı” sebebi ile dün saat 11.00’a kadar hizmet verirken, Starling Süpermarket, kasalarını saat 12.00 itibari ile kapattı.

Lemar Süpermarket ile aynı binada bulunan Lemar Cineplex, Popeyes ve Burger City ise tüm gün hizmet verdi.

2 market kepenklerini açmadı

Metropol Süpermarket ile Şah Süpermarket Place 1 Mayıs İşçi Bayramı’nda çalışanlarına tam gün izin verdi.

İki market dün gün boyunca hizmet vermedi.

 

Okmar bayramı işçileri ile kutladı

Başkent Lefkoşa’da faaliyet gösteren Okmar Süpermarket, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler’in çağrısına uygun bir şekilde çalışarak dün saat 11.00’a kadar hizmet verdi.

Süpermarket yetkilileri ile çalışanlar, kasaları kapattıktan sonra 1 Mayıs yemeğinde bir araya geldi.

Okmar Süpermarket ailesi, bayramı marketin önünde mangal yakarak kutladı.

 

Ortaklar Süpermarkette patronlar çalıştı

Ortaklar Süpermarket ise dün farklı bir uygulama yaptı. “1 Mayıs İşçi Bayramı”nda işçilerine tam gün izin veren Ortaklar Süpermarket patronları, dün gün boyunca bizzat kendileri hizmet verdi.

Ortaklar Süpermarket patronları kasa başına geçti, saat 22.00’a kadar çalıştı, işçiler tatil yaparak günü layığı ile kutladı.

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar