1 kilo 100 gram uyuşturucuyla yakalanan Yaşar 3 yıl hapis yatacak - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Şubat 25, 2024
KıbrısManşet

1 kilo 100 gram uyuşturucuyla yakalanan Yaşar 3 yıl hapis yatacak

Alayköy’de Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis ekibi tarafından gerçekleştirilen ‘Pars’ operasyonu sonucunda 1 kilo 100 gram hintkeneviri ile yakalanan sanık Ahmet Sinan Yaşar’ın aleyhindeki karar dün açıklandı.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyeti Başkan Fadıl Aksun, Kıdemli Yargıç Vedia B. Barkın ve Yargıç Murat Soytaç huzurunda gerçekleşen karar duruşmasında heyetin oy birliği ile vermiş olduğu kararı Soytaç açıkladı. Soytaç, sanığın 1 kilo uyuşturucu maddeyi bir kurye gibi, yönlendirildiği yerlere bırakıp dağıtacak oluşunu aleyhine değerlendirdiklerini belirtti. Soytaç, uyuşturucu suçlarının yaygınlığı, ciddiyet ve vahametine değindi. Soytaç, uyuşturucunun dağıtımında rol üstlenenlere kamu yararı gereği caydırıcı ve ibret verici hapis cezası verilmesi gerektiğinin altını çizdi.  Soytaç, kurye olan sanığa oybirliği ile 3 yıl hapis cezası verdiklerini açıkladı.


Dava konusu olay nasıl olmuştu?

11 Kasım 2022 tarihinde saat 19.45’de Alayköy’de Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis ekibi tarafından gerçekleştirilen ‘Pars’ operasyonu sırasında şüpheli vaziyette görülen ND 961 plakalı aracın yanına kontrol amaçlı gidildiğinde aracın yanında bulunan Ahmet Sinan Yaşar’ın elinde bulunan üzerinde MYWAY yazılı siyah renk sırt çantası içerisinde 4 adet iç içe geçirilmiş vakumlu vaziyette şeffaf naylon içerisinde yaklaşık 1 kilo ağırlığında ve yine aynı çanta içerisinde 3 ayrı şeffaf naylonda yaklaşık 100 gram ağırlığında olmak üzere toplam bin 100 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunarak emare olarak alınmıştı.

 

Kamalı Haber

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar