En Üst

29 Nisan 2017

Yasa değil vicdan işi

Yasa değil vicdan işi
Haber İçi Üst

Gürsel KARAGÖZLÜ- Yeni doğmuş yedi minik köpek yavrusu, Gemikonağı sanayi bölgesinde ölüme terk edildi.
Gemikonağı esnaflarından emekli polis Hüseyin Durukan, sabah dükkânını açmak için bölgeye gidince, minik köpeklerin inleme sesiyle irkildi. Sesin geldiği tarafa giden Durukan,
ağaçların altında bir valiz içerisinde yedi birbirine sığınarak ısınmaya çalışan ve ağlamayla inleme arasında bir ses çıkaran 7 minik yavruya rastladı.. Hüseyin Durukan ve bölge esnafı minik yavruların açlıktan ölmesini engellemek için yiyecek verdi ve kısa süreliğine de olsa minik köpeklerin ağlama sesi durdu. Hüseyin Durukan Lefke Polis Karakoluna 7 adet minik köpeğin terk edildiği bilgisini verdi.

Kimse sahip çıkmadı
Olay yerine gelen Polis, bölgede hayvan barınağı olmadığı için köpeklere sahip çıkması için Lefke Belediyesine haber verdi. Ancak gün boyu köpeklere sahip çıkan olmadı. Minik köpekler soğuk havada ve çiseleyen yağmur altında kaldı. Hüseyin Durukan isimli esnaf köpeklerin soğuk ve yağmurdan korunması için onları daha uygun yere koydu.

Bölgede bir barınağa ihtiyaç var
Bölge esnafı köpek yavrularını valiz içersinde ölüme terk eden kişiyi kınarken, bölgede hayvan barınağı olmadığından Polisin bilgi vermesine rağmen köpeklere sahip çıkmayan Belediyeyi de kınadılar.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King