Velesbitnan Surlar içi gezildi

15 Ağustos 2013 Perşembe | 09:09
Velesbitnan Surlar içi gezildi
Kıbrıs Town Houses

Avrupa Komisyonu Kıbrıs Temsilciliği ile işbirliği halinde HASDER Gençlik Kulübü tarafından organize edilen “7. Lefkoşa Gençlik Günleri” kapsamında “Velesbitnan Surlar İçi Turu” yapıldı.

HASDER’den yapılan açıklamaya göre, Bisiklet Evi sponsorluğunda Halk Sanatları Enstitüsü’nde dün saat 18:00 de başlayan yarış, 42 takıma ev sahipliği yaptı.

Lefkoşa Surlariçi’ndeki eski eserleri ve kültürel mirası gençlere tanıtmak ve çevreci bir ulaşım aracı olan bisikleti sevdirmek amacıyla geleneksel olarak her yıl düzenlenen etkinliğin yarışmacıları arasında bu yıl Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Mehmet Harmancı ve TDP Milletvekili Zeki Çeler de yer aldı.

Çift erkekler, çift kadınlar ve karma çiftler olarak üç kategoride gerçekleştirilen yarış sonunda dereceye girenlere madalya ve kupaları Hasder Gençlik Kulübü Sorumlusu Ferhun Faruk, TDP Girne Milletvekili Zeki Çeler ile Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Mehmet Harmancı tarafından verildi.

Üç kategorideki sonuçlar şöyle;

Çift Erkekler:

1. Fevzi Dağlıkoca – Koray Yulaç, 2. Mesut Akay – Hüseyin Nebih, 3. Önder Önderoğlu – Can Kansu

Çift Kadınlar :

1. Feral Uyumsal – Pembe Okçun, 2. Elis Sönmez – Şenay Yönlüer, 3. Öykü Özsoykal – İnci Nebih

Karma Çiftler:

1. Hatice Ayrancıoğlu – Altay Ayrancıoğlu, 2. Onur Bütüner – Saadet Çaluda,

3.Gizem Çelebiaziz – Çağrı Zeki

Lefkoşa Gençlik Günleri yarın akşam Narnia’da gerçekleştirilecek  "Konser Gecesi" ile devam edecek. Gecede Strange Union, Grup Mat, Sound Band ve Rakun sahne alacak.