Uyuşturucu suçundan bir kişi aranıyor

0
5
Uyuşturucu suçundan bir kişi aranıyor

Lefkoşa’da Taşkınköy’de ikamet eden Filistinli zanlı Muhammed Alsaid Abuqasem’in üzerinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi ekipleri tarafından yapılan aramada yaklaşık 2 gram Bonzai türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak kanıt olarak alındı.
Zanlı tutuklandı. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

“Aranan bir kişi ve kayıp emareler var”
Uyuşturucu zanlısı Muhammed Alsaid Abuqasem, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde dün yargıç karşısına çıkarıldı.
Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Erkan Karam, mahkemede verdiği ifadede, Taşkınköy’deki evinin bulunduğu sokakta tespit edilen zanlı Muhammed Alsaid Abuqasem’in üzerinde yapılan aramada, siyah renk, ağzı açık pakette, yaklaşık 2 gram uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak kanıt olarak alındığını kaydetti.
Karam, yapılan sorgusunda, zanlının söz konusu maddeyi 15 Ağustos 2013 tarihinde Lefkoşa’da bir şahıstan temin ettiğinin öğrenildiğini ve söz konusu şahsın, halen tespit edilemediğini söyledi.
Polis memuru Erkan Karam, halen kayıt olduğuna inanılan kanıtlar olduğuna işaret ederek zanlının bu aşamada, serbest kalması durumunda kanıtlara veya aranan şahsa müdahale etme olasılığının yüksek olduğunu kaydetti.
Karam, ayrıca zanlının polise gönüllü ifade verdiğini ve zanlının ifadesinin teyit ve tekzibi için zamana ihtiyaç duyulduğunu belirtti.
Erkan Karam, zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Soruşturma sürüyor
Zanlı avukatı, soruşturmayı yürüten polis memuru Erkan Karam’ın 3 günlük tutukluluk talebine itirazda bulunmadı ancak, zanlının Filistin’de meydana gelen çatışmalarda yaralandığını ve halen çatışmanın izlerini taşıdığını, ayrıca düzenli olarak Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde bu sağlık sorunu ile ilgili tedavi görmekte olduğunu kaydetti. Avukatı zanlının bu doğrultuda doktor kontrolünden geçirilmesini ve poliste tutuklu kaldığı süre içerisinde her talep ettiğinde doktora götürülmesini talep etti.
Mahkeme, zanlı avukatının taleplerini kabul etti ve zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına bu süre içerisinde de ihtiyaç duyulduğu anda doktor kontrolünden geçirilmesine emir verdi.