TDP Çamlıbel örgüt binası açıldı

12
TDP Çamlıbel örgüt binası açıldı

 

TDP’den yapılan açıklamaya göre,  Çamlıbel örgüt binasının açılış töreninde konuşan Çakıcı, Çamlıbel’in hak arama mücadelesinde en kararlı ve öncü bölgelerin başında geldiğini ifade etti.

Çamlıbel halkının haklı davasında sonuna kadar yanlarında olduklarını kaydeden Çakıcı, “Çamlıbel halkının yanında tarafız,  Kıb –Tek’in özelleştirilmesinin karşısında tarafız, birleşik faizden dolayı mağdur olanların yanında tarafız. Profesyonel askerliğe geçilmesi ve gençlere iş sağlanması konusunda, tam gün sağlık sistemi ile eğitim sistemine geçilmesi, hastanelerde ücret ödenmemesi konusunda tarafız. Sevilleşme, demokratikleşme konularında da tarafız” dedi.

Polis Nakil Tüzüğü nedeniyle birçok polisin mağduriyet yaşadığını da kaydeden Çakıcı, polis mensuplarının bölgelerinde görev yapmaları gerektiğini söyledi.

Çakıcı, TDP iktidarında yapılan haksızlıkların, yasa dışılıkların ve usulsüzlüklerin hesabının mutlaka sorulacağını vurguladı.

TDP iktidarında bugüne kadar vaat ettikleri tüm unsurları gerçekleştirme konusunda iddialı olduklarını dile getiren Çakıcı, tek başına iktidara gelmeleri halinde manifestoda yer alan tüm maddeleri hayata geçirme sözü verdi.

TDP Girne İlçe Başkanı Zeki Çeler de, örgütlenmeye büyük önem verdiklerini belirterek, örgüt olursa bir parti ileriye gider gerçeğinden hareketle çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti.

Çeler, Çamlıbel halkına yönelik büyük haksızlık yapıldığını, mağduriyete uğratıldığını da iddia etti.

Çamlıbel Örgüt Başkanı Fırat Yoran da konuşmasında, gerek UBP, gerek de bir önceki hükümet döneminde kendilerine verilen sözlerin tutulmadığını kaydetti. Yoran, tek arzularının bölgede yıllardır yaşanan sıkıntıların sona erdirilmesi olduğunu ifade etti.