Sürücüler “oh” çekti

23
Sürücüler “oh” çekti

Gürsel KARAGÖZLÜ

Su İşleri Dairesi ve bölge sular komitesi sorumluluğunda bulunan Gemikonağı Göleti’nden Cengizköy, Yeşilyurt, Gaziveren ve Aydınköy’e su taşıyan, patlak durumdaki dev boru en nihayet tamir edildi.
Yaklaşık on gün önce patlak tespit edilerek açılan 2 metre derinlikte 3 metre genişliğindeki çukurdaki dev boruya ulaşılarak, borudaki 3 adet patlak su işleri ekipleri tarafından yapıştırıldı. Su akışının ise dışa akması durduruldu.
Geçtiğimiz gün Havadis’in yaptığı haber üzerine, Lefke-Gemikonağı anayolu üzerindeki çukur patlaklar onarıldıktan sonra, toprak ve çakıllı dolgu ile doldurularak, tehlike önlenmiş oldu. Lefke-Gemikonağı anayolunu kullanan sürücüler şimdi anayolda rahat bir şekilde seyir etme imkanına kavuştu.

Havadis’e teşekkür
Bölge sakinleri ve yolu kullanan sürücüler Havadis Gazetesi’nin yaptığı yayımın etkisini gösterdiğini söyleyerek, günlerdir tehlike saçan çukurun yapılan haber üzerine Su İşleri Dairesi tarafından tamir edilmesinin memnuniyet verici olduğunu söyledi. Vatandaşlar Havadis Gazetesi’ne yaptığı yayım için teşekkür etti.