Süre bugün sona eriyor

26 Şubat 2013 Salı | 10:42
Süre bugün sona eriyor
Kıbrıs Town Houses

Yüksek Seçim Kurulu (YSK)’nın 7 Nisan tarihinde yapılacak Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanlığı ve Meclis Üyeliği Ara Seçimi ile ilgili yayımladığı takvime göre partilerin adaylarını saptaması için belirlenen süreç, bugün tamamlanıyor.

Meclis’te temsil edilen partilerden CTP-BG, TDP ve DP, adaylarını geçtiğimiz günlerde belirleyip ilan ederken; UBP ise, bugün yetkili organlarında yapılacak çalışmalarla adayını saptayacak.

YSK’nın 7 Nisan tarihinde yapılacak Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanlığı ve Meclis Üyeliği Ara Seçimi ile ilgili yayımladığı takvime göre, seçime katılacak adaylar için Yüksek Seçim Kurulu’na başvuru tarihi 1 Mart. Adaylar, aynı gün geçici olarak ilan edilecek. 10 Mart’ta kesinleşecek adaylar, 11 Mart’ta ilan edilecek.

Bu arada, 3 Mart’ta askıya alınacak olan sandık seçmen listeleri, 7 gün boyunca askıda kalacak.

Duvar ilanları için 11 Mart’ta İlçe Seçim Kurulu’nda adçekme yapılacak.
Seçim propagandası ise 12 Mart’ta başlayacak. 16 Mart’ta oy pusulalarının düzenlenmesi için adaylar arasında yapılacak.

17 Mart siyasal partilerin BRT’de propaganda yapmak için Yüksek Seçim Kurulu’na dilekçe vermelerinin son günü. 18 Mart’ta Yüksek Seçim Kurulu tarafından BRT konuşmaları için yayın zaman ve sıralarının saptanması ile adçekme yapılacak. Oy pusulalarının düzenlenmesi için aynı gün Yüksek Seçim Kurulu’nda adçekme yapılacak.

Seçmen kartlarının dağıtılmasının son günü 4 Nisan olarak belirlenirken, 6 Nisan seçim propagandasının son günü olacak.