En Üst

29 Mart 2017

Suç Olduğunu Bilmiyordum Demekle Kurtulamadı

Suç Olduğunu Bilmiyordum Demekle Kurtulamadı
Haber İçi Üst

 

Duygu ALAN
KKTC’den Güney Kıbrıs’a Ocak 2013 tarihinde yasa dışı olarak geçiş yapan, 27 Mayıs 2013 tarihinde de yine kanunsuz bir şekilde Güney Kıbrıs’tan KKTC’ye girmeye çalışırken askerler tarafından suçüstü yakalanan zanlı Ayhan Solmaz, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde dün yargıç önüne çıkarıldı.
Zanlı hakkında soruşturmayı yürüten polis, zanlının 2 Ocak 2013 tarihinde “askeri yasak bölgeyi” ihlal ederek kanunsuz şekilde Güney Kıbrıs’a gittiğini, 27 Mayıs 2013 tarihinde de yine kanunsuz bir şekilde KKTC’ye girmeye çalışırken askerler tarafından suçüstü yakalandığını söyledi.
Polis, zanlının mahkeme kararı ile 3 gündür tutuklu bulunduğunu, zanlı hakkındaki soruşturmanın tamamlandığını belirtti.
Zanlı Ayhan Solmaz’ın Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğunu belirten polis, mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Zanlı: Suç işlediğimi bilmiyordum
Mahkemeden söz hakkı alan zanlı Ayhan Solmaz, “Türkiye’den çalışmak için geldim ve Güney Kıbrıs’a gittim. Larnaka’da inşaatlarda çalıştım ancak işsiz kalınca geri geldim. Bana teli atla Güney’e git iş bulursun dediler ama yasak olduğunu söylemediler. Suç olduğunu bilmiyordum” dedi.
Mahkeme KKTC’de yasal bir statüye sahip olmayan zanlının 15 gün süreyle Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine karar verdi.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King