Sosyal yardım alan ailelerin çocukları sünnet ettiriliyor

27
Sosyal yardım alan ailelerin çocukları sünnet ettiriliyor

Sağlık Bakanlığı ile işbirliği içerisinde gerçekleştirilecek ve 16 Ağustos’a kadar devam edecek sünnetlerin ilki bugün Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yapıldı.

Bu kapsamda 14 çocuk Üroloji Servisi’nde sünnet edildi.

BAKAN GÜRPINAR’DAN ÇOCUKLARA HEDİYE

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Aziz Gürpınar, sünnet ettirilen çocukları hastanede ziyaret ederek hediye verdi.

Gürpınar, basına yaptığı kısa açıklamada, Bakanlığına bağlı Sosyal Hizmetler Dairesi’nin her yıl geleneksel olarak sosyal yardım alan ve dar gelirli ailelerin çocuklarını sünnet ettirdiğini anımsattı.

Aziz Gürpınar, ilk sünnetin Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde başlatıldığını, bunun diğer hastanelerde devam edeceğini söyledi.

“ÇOCUKLARI SEVİNDİRMENİN VE İHTİYAÇLARINI KARŞILAMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”

Sağlık Bakanlığı ve Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi yetkililerine desteklerinden ötürü teşekkür eden Bakan Gürpınar, “Devlet ve bakanlık olarak çocukları sevindirmenin ve ihtiyaçlarını karşılamanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Bakan Gürpınar’a ziyareti sırasında Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Rifat Siber, Sosyal Hizmetler Dairesi Lefkoşa Şube Amiri Yeşim Gürçınar ile hastane yetkilileri eşlik etti.

SÜNNETLER 16 AĞUSTOS’A KADAR SÜRECEK

Öte yandan Sosyal Hizmetler Dairesi’nden yapılan açıklamada sünnet tarihleri şöyle belirtildi:

“Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi yarın. Cengiz Topel Hastanesi 14 Ağustos. Gazimağusa Devlet Hastanesi, 15-16 Ağustos. Dr. Girne Akçiçek Hastanesi 12- 16 Ağustos.”