En Üst

24 Temmuz 2017

Haber Üst

Sahte dolarlar piyasada

Sahte dolarlar piyasada
Haber İçi Üst
Haber Yazı İçi

 

Girne Adli Şube ekipleri alınan bir ihbar üzerine önceki gün Girne’de Öğretmenler Evi’nde misafir olarak kalan Faik Tur’un odasında arama yaptı.
Yapılan aramada, Faik Tur’un tasarrufunda bulunan 2 bin 500 dolar tutarında 25 adet 100’lük Amerikan Doları ve 15 gram Hint keneviri türü uyuşturucu madde ele geçirildi.
Zanlı gözaltına alınarak dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

 

25 adet sahte dolar ve uyuşturucu ele geçirildi
Zanlı Faik Tur hakkında soruşturmayı yürüten polis, mahkemede verdiği ifadede, KKTC’de turist olarak bulunan zanlının, Girne’de Öğretmenler Evi’nde misafir olarak kaldığı odasında dün gece saat 03.00 sıralarında arama yapıldığını söyledi.
Polis, yapılan arama sonucunda, zanlının tasarrufunda 2 bin 500 dolar tutarında 25 adet 100’lük Amerikan doları ve 15 gram Hint keneviri türü uyuşturucu madde bulunarak kanıt olarak alındığını açıkladı.
Zanlının, 100’lük Amerikan Dolarlarını piyasaya sürdüğünü ve olayın zanlı Faik Tur’un Girne’de taksi şoförü Yüksel Şengün’e taşımacılık hizmeti karşılığı olarak sahte dolar vermesi üzerine ortaya çıktığını kaydetti.

Sahte dolarlar incelenecek
Söz konusu sahte Amerikan Dolarlarının analiz için ilgili birime gönderildiğini belirten polis soruşturmanın henüz devam ettiğini belirtti, zanlının bu maksatla 1 gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.
Mahkeme, “Uyuşturucu madde tasarrufu” ve “Sahte para tasarrufu ve tedavüle sürme” suçlarından gözaltına alınan zanlının soruşturma maksatlı 1 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Live Score & Live Score App