Sahte dolarlar piyasada

23
Sahte dolarlar piyasada

 

Girne Adli Şube ekipleri alınan bir ihbar üzerine önceki gün Girne’de Öğretmenler Evi’nde misafir olarak kalan Faik Tur’un odasında arama yaptı.
Yapılan aramada, Faik Tur’un tasarrufunda bulunan 2 bin 500 dolar tutarında 25 adet 100’lük Amerikan Doları ve 15 gram Hint keneviri türü uyuşturucu madde ele geçirildi.
Zanlı gözaltına alınarak dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

 

25 adet sahte dolar ve uyuşturucu ele geçirildi
Zanlı Faik Tur hakkında soruşturmayı yürüten polis, mahkemede verdiği ifadede, KKTC’de turist olarak bulunan zanlının, Girne’de Öğretmenler Evi’nde misafir olarak kaldığı odasında dün gece saat 03.00 sıralarında arama yapıldığını söyledi.
Polis, yapılan arama sonucunda, zanlının tasarrufunda 2 bin 500 dolar tutarında 25 adet 100’lük Amerikan doları ve 15 gram Hint keneviri türü uyuşturucu madde bulunarak kanıt olarak alındığını açıkladı.
Zanlının, 100’lük Amerikan Dolarlarını piyasaya sürdüğünü ve olayın zanlı Faik Tur’un Girne’de taksi şoförü Yüksel Şengün’e taşımacılık hizmeti karşılığı olarak sahte dolar vermesi üzerine ortaya çıktığını kaydetti.

Sahte dolarlar incelenecek
Söz konusu sahte Amerikan Dolarlarının analiz için ilgili birime gönderildiğini belirten polis soruşturmanın henüz devam ettiğini belirtti, zanlının bu maksatla 1 gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.
Mahkeme, “Uyuşturucu madde tasarrufu” ve “Sahte para tasarrufu ve tedavüle sürme” suçlarından gözaltına alınan zanlının soruşturma maksatlı 1 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.