Parti diye gitti, tecavüze uğradı

0
27
Parti diye gitti

“ÖNCE O BENİ ÖPTÜ”: Evinde verdiği partiye giden N.L.T.’ye yatak odasına kapatarak tecavüz etmekle suçlanan Nijerya uyruklu Tomi John Enahora, 2 günlük tutukluluk talebine itiraz etti. Enahora, “Ben suçsuzum, önce o beni öptü. Beni tuvalete çağırdı ve öpüştük” diyerek kendini savundu 

KKTC’de faaliyet gösteren bir üniversitede öğrenim gören Nijerya uyruklu Tomi John Enahora, Lefkoşa’daki evinde 20 Ağustos akşamı arkadaşları ile birlikte parti düzenledi.
Gençler içkinin ve eğlencenin dozunu fazla kaçırınca, gece de olaylı sona erdi.
Polisten edinilen bilgiye göre, zanlı Tomi John Enahora, davetlilerden üniversite öğrencisi 20 yaşındaki N.L.T.’yi bir şeyler konuşacağı bahanesi ile yatak odasına götürdü.
Zanlı, genç kız odaya girer girmez yatak odasının kapısını kilitledi ve önce elleri ile N.L.T.’nin vücuduna dokunarak cinsel tacizde bulundu, daha sonra zorla ırzına geçti.

Tomi John Enahora, tutuklandı
Evine davetli gittiği arkadaşı Tomi John Enahora tarafından tecavüze uğrayan genç kız, olayın ardından Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne giderek, zanlı hakkında şikayette bulundu.
N.L.T.’nin ifadesi üzerine olayla ilgili soruşturma başlatan polis, önceki gün Tomi John Enahora’yı Lefkoşa’daki ikametgahında tespit ederek mahkeme emri ile gözaltına aldı.
Tomi John Enahora, “Irza geçme” suçundan tutukluluk talebi ile dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Atasay: Alınacak birçok ifade var
Tecavüz olayının soruşturmasını yürüten polis memuru Ercan Atasay, mahkemede verdiği ifadede, meselenin ciddiyetine işaret ederek zanlı hakkında başlatılan soruşturmanın henüz devam ettiğini kaydetti.
Olay ile ilgili halen alınması gereken bir çok ifade olduğunu belirten polis memuru Ercan Atasay, zanlının serbest kalması halinde soruşturmanın olumsuz etkilenebileceğini söyledi.
Atasay, zanlının bu aşamada 2 gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Zanlı: Ben suçsuzum önce o beni öptü
Polis memuru Ercan Atasay’ın tutukluluk talebine itirazda bulunan zanlı Tomi John Enahora, mahkemeden söz hakkı alarak “Ben suçsuzum, önce o beni öptü. Beni tuvalete çağırdı ve öpüştük” diyerek kendini savundu.
Mahkeme, zanlının hakkında getirilen “Irza geçme” suçunun oldukça ciddi ve vahim bir suç olduğunu ve soruşturmanın henüz devam ettiğini söyledi.
Mahkeme, zanlının soruşturma maksatlı ilk nazarda 2 gün süre ile poliste tutuklu kalmasına emir verdi.