Mursi Taraftarları, Gösterilerini Sürdürüyor

9
Mursi Taraftarları

Ordunun yönetime el koymasının ardından seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin göreve iade edilmesini iseyen halk, RabiatulAdeviyye meydanındaki gösterilerini sürdürüyor. Buradaki halktan bir kısmı yürüyerek Cumhuriyet Muhafızları Karargahı önüne geldi. Zırhlı araçlarla güvenlik duvarı oluşturulan karargah önünde slogan atan halk, daha sonra meydana geri döndü.

Ulusal Güvenlik Karargahı önüne gelen diğer grup da burada tel örgülü engelle karşılaştı. Kalabalık halk grubunun burada toplanması nedeniyle ana yol trafiğe kapandı. Sürücüler ile göstericiler arasında zaman zaman sözlü tartışma yaşandı.

Dikenli teller arkasında konuşlanan askerlerle göstericiler arasında çatışmayı önlemek için gençler dikenli tellerin önünde etten duvar ördü.     Mursi'yi destekleyen grup, ordunun yönetime el koymasını reddeden pankartlar taşıyarak "Ey Sisi yerini terk et, benim cumhurbaşkanım Mursi'dir" sloganı attı.

Bu arada RabiatulAdeviyye meydanında toplanan halka Mısır ordusuna ait helikopterlerden bildiri atıldı. Bildiride, göstericilere "evinize dönün" çağrısı yapıldı.