En Üst

29 Nisan 2017

Mursi Taraftarları, Gösterilerini Sürdürüyor

Mursi Taraftarları, Gösterilerini Sürdürüyor
Haber İçi Üst

Ordunun yönetime el koymasının ardından seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin göreve iade edilmesini iseyen halk, RabiatulAdeviyye meydanındaki gösterilerini sürdürüyor. Buradaki halktan bir kısmı yürüyerek Cumhuriyet Muhafızları Karargahı önüne geldi. Zırhlı araçlarla güvenlik duvarı oluşturulan karargah önünde slogan atan halk, daha sonra meydana geri döndü.

Ulusal Güvenlik Karargahı önüne gelen diğer grup da burada tel örgülü engelle karşılaştı. Kalabalık halk grubunun burada toplanması nedeniyle ana yol trafiğe kapandı. Sürücüler ile göstericiler arasında zaman zaman sözlü tartışma yaşandı.

Dikenli teller arkasında konuşlanan askerlerle göstericiler arasında çatışmayı önlemek için gençler dikenli tellerin önünde etten duvar ördü.     Mursi'yi destekleyen grup, ordunun yönetime el koymasını reddeden pankartlar taşıyarak "Ey Sisi yerini terk et, benim cumhurbaşkanım Mursi'dir" sloganı attı.

Bu arada RabiatulAdeviyye meydanında toplanan halka Mısır ordusuna ait helikopterlerden bildiri atıldı. Bildiride, göstericilere "evinize dönün" çağrısı yapıldı.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King