Merve’nin yüzü gülecek

0
22
Merve'nin yüzü gülecek

SEFERBERLİK… İstanbul Acıbadem Hastanesi’nde ameliyat olması gereken Merve Çakır, 2009’dan bu yana çalmadık kapı bırakmadı. KKTC Hükümeti’nin borcu nedeniyle Acıbadem Merve’yi kabul etmedi. Merve’nin ameliyatı için gereken 100 bin TL, Radyo Havadis’te yayınlanan Ali Bizden’in sunduğu Party Time programında 1 saatte toplandı. Devam eden yardımlarda 100 bin TL’nin üzerine çıkıldı

TEŞEKKÜR ETTİ… Duyarlı iş adamı ve vatandaşların yardımları ile ameliyat için gerekli kaynağa ulaşılmasıyla birlikte, stüdyoda gözyaşları sel oldu. Merve Çakır’ın annesi Döndü Çakır kızına sarılarak, “Kurtuldun annem” dedi ve dakikalarca ağladı

 SİBER DEVREDE… Başbakan Dr. Sibel Siber, 22 Temmuz Pazartesi gününe aileye randevu verdi. Başbakan, Sağlık Bakanlığı ve Lefkoşa Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne gerekli talimatı verdi. Merve, ameliyat için kısa sürede İstanbul Acıbadem Hastanesi’ne sevk edilecek

İki kalp damarının değişeceği zor ve masraflı ameliyat için yıllardır bekleyen Akovalı Merve Çakır’ın ameliyat parası toplandı.
Ali Bizden’in, Radyo Havadis’te yayınlanan “Party Time” isimli programında dün 11 yaşındaki Merve için maddi yardım kampanyası başlatıldı. Akovalı Merve Çakır’a yardım yağdı. İki saatlik radyo programının ilk bir saatinde duyarlı vatandaşların Merve’ye yardım elini uzatması ile 106 bin 5 TL toplandı.

Pegasus Hava Yolları sponsor oldu…
Çakır ailesinin uçak bileti sponsorluğunu Pegasus Hava Yolları üstlendi. Ali Bizden’in, Radyo Havadis’te yayınlanan “Party Time” adlı programına telefonla katılan şirket yetkilileri 11 yaşındaki Merve Çakır’ın ameliyatı için İstanbul’a gidiş dönüş uçak bileti masraflarını üstleneceğini açıkladı.

Hüdaoğlu da yardım eli uzattı…
Ali Bizden’in, Radyo Havadis’te yayınlanan “Party Time” adlı programına telefonla katılan Suphi Hüdaoğlu da Merve Çakır’a yardım elini uzattı. Hüdaoğlu, Merve için hem bağış yaptı hem de ameliyattan sonraki tedavi ve kontrollerini ücretsiz olarak yapacağını açıkladı.

Başbakan Siber de devrede…
Başbakan Dr. Sibel Siber, 22 Temmuz Pazartesi gününe aileye randevu verdi. Başbakan, Sağlık Bakanlığı ve Lefkoşa Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne gerekli talimatı verdi. Merve, ameliyat için kısa sürede İstanbul Acıbadem Hastanesi’ne sevk edilecek.

Döndü Çakır gözyaşlarına hakim olamadı…
Kızı Merve Çakır’ın ameliyat parası için yılladır çalmadık kapı bırakmayan Döndü Çakır, ameliyat için gerekli para toplanınca göz yaşlarına hakim olamadı. Çakır, Havadis ailesine ve katkı koyan herkese teşekkürlerini iletti. Döndü Çakır, kızına sarılarak, “Kurtuldun annem” dedi ve dakikalarca ağladı.

Ortaokula başlayacak…
Ali Bizden’in, Radyo Havadis’te yayınlanan “Party Time” adlı programına konuk olan 11 yaşındaki kalp hastası Merve Çakır, Havadis ailesine ve katkı koyan herkese çok teşekkür etti. Bu yıl ortaokula başlayacak olan Merve her zaman olduğu gibi bu yıl da derslerinden iyi notlar alacağının sözünü verdi.

Rahatsızlığı 20 günlükken fark edilmişti…
Şu anda 11 yaşında olan Akovalı Merve Çakır’ın kalp rahatsızlığı henüz 20 günlükken fark edilmişti. 2006 yılına kadar devlet desteği ile İstanbul’daki Acıbadem Hastanesi’nde tedavi gören Merve’nin tedavisi devletin Acıbadem Hastanesi’ne olan borcu nedeniyle yarım kalmıştı.