Meclis Genel Kurulu Hükümet programını görüşmeyi tamamladı

0
12
Meclis Genel Kurulu Hükümet programını görüşmeyi tamamladı

 

Hükümet programı üzerindeki görüşmenin saat 24.00’den sonra tamamlanması üzerine, Meclis Başkanı Hasan Bozer, güvenoylamasının 23 Haziran Pazar gününe kaldığını belirtti.

Anayasa’ya göre, güvenoylaması hükümet programı görüşmeleri tamamlandıktan 1 tam gün sonra yapılıyor.

Başbakan Sibel Siber, UBP’nin, hükümet programını görüşme toplantısını bilinçli olarak uzattığını ifade ederek, Başbakanlık ve bakanlık görevlerini devretmeyen UBP’lilerin dünkü toplantıda konuşma isteklerinin kendisini şaşırttığını söyledi.

Siber, UBP Milletvekillerini Meclis kürsüsünü seçime alet etmekle de suçlayarak, halkın kimseye makamları keyfi kullanması için vermediğini kaydetti.

Başbakan Sibel Siber hükümet programının görüşüldüğü toplantının tamamlanmasının ardından söz aldı ve UBP milletvekillerini, görüşmeyi bilinçli uzatmakla suçladı.

SİBER: “MAKAMLARDA HER ZAMAN OTURACAĞIZ DİYE BİR KURAL YOKTUR”

Başbakan Sibel Siber, hükümet programı görüşülürken, kendilerine makamları devretmeyen ve kendilerine hiçbir bilgi vermeyen UBP milletvekillerinin bugünkü konuşma isteklerini görünce şaşırdığını belirtti.

“Makamlarda her zaman oturacağız diye bir kural yoktur” diyen Siber, UBP’li vekillerin Meclis’te geç vakitlere kadar konuşmasını seçime bağladığını ifade etti ve Meclis kürsüsünün seçime alet edildiğini söyledi.

Siber vatandaşlara da seslenerek, “Bizi takip edin. Görevimiz bitince bu programda neleri yaptık neleri yapamadık neden yapamadık açıklayacağız” dedi ve konuşmaların hükümete güven oyu verilmemesi için bilinçli olarak uzatıldığını kaydetti.