Lefke’de ev yangını

0
25
Lefke’de ev yangını

Gürsel KARAGÖZLÜ

 Çıkan yangın sonucu oturma odasında üçlü koltuk seti, televizyon ve muhtelif eşyalar tamamen yandı. Evin bazı camları basınçtan dolayı patladı. Tavandaki sıvalar yere düştü. Evin mutfak ve yatak odası da oturma odasından yayılan kara dumandan dolayı karardı. Yangın sonucu herhangi bir yaralanma veya can kaybı olmadı.

Yangının Lefke polisi ve Gemikonağı İtfaiyesi’ne bildirilmesinden 3 dakika sonra, Gemikonağı İtfaiyesi’nin yangın yerine varması yangının diğer odalara ve üst katta bulunan Mehmet Onbaşı’nın evine sıçraması önlendi. İtfaiyenin kısa sürede yangın yerine varması takdirle karşılandı. Ev yangını olması dolayısı ile Güzelyurt İtfaiyesi’nden de yangın yerine bir itfaiye aracı sevk edildi.
Elektrik Kurumu ekipleri de yangın söndürme ve soğutma çalışmalarının sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için kısa süreliğine bölgede elektrik akımını durdurdu.
İkametgah sahibi Ertan Yolaç verdiği bilgide yaklaşık 12 gündür oğlu Reşat Yolaç’ın yurt dışında olduğundan onun evinde kaldıklarını ve yanan evde kalmadıklarını söyledi. Dün öğle saatlerinde yanan evi kontrol edip ayrıldıktan yaklaşık bir saat sonra evin oturma odasında yangın çıktığını ve oturma odasındaki üçlü koltuk seti, Televizyon ve muhtelif eşyaların yandığını söyleyen Yolaç, herhangi birisi ile husumeti olmadığını da sözlerine ekledi.
Yangın yerinde itfaiyeden uzman kişiler yangının çıkış nedenini araştırma için geldi. Yangınla ilgili Lefke polisi de çok yönlü soruşturma başlattı.