En Üst

30 Mart 2017

Kraliyet Bebeği 290 Milyon Dolar Getirecek

Haber İçi Üst

İngilizlerin doğumun ardından parti hazırlıkları, şampanya ve hediyelik eşyalara yaklaşık 243 milyon sterlin (290 milyon dolar) harcayacağı tahmin ediliyor. İngiltere taht sıralamasında dedesi Prens Charles ve babası Prens William’ın ardından üçüncü sırada yer alacak olan bebeğin doğumundan en çok Kraliyet sarayı gelir elde edecek.

BEBEĞE ÖZEL KOLEKSİYON

Buckingham Sarayı’nın Kraliyet temalı ürünler satan internet sitesi, doğumun ardından Kraliyet bebeği için özel bir koleksiyon hazırlayacak.  Satışları hamileliğin açıklanmasından bu yana katlanarak artan internet sitesinin Kraliyet bebeği sayesinde elde ettiği tüm gelirler sarayların restorasyonunda kullanılacak.Cambridge düşesinin doğum yapmasının ardından İngiliz mağazalarının özellikle de bebek ve çocuk ürünleri satan dükkânların satışlarının artması da bekleniyor. Düşesin parti malzemeleri satan bir şirkete sahip olan ailesi de torunlarının doğumundan kâr etmek için hazırlıklarını tamamladı. Middleton ailesine ait ‘Party Pieces’ adlı şirket yeni bir ‘doğum partisi’ koleksiyonu piyasaya sürdü.

3 milyon şişe şampanya

Satış uzmanları bebeğin doğumunun ardından 4.8 milyon kişinin toplam 62 milyon sterlin değerinde 3 milyon şişe şampanya ya da köpüklü şarap alarak yeni veliahtın doğuşunu kutlayacağını düşünüyor. Doğum için verilecek partilerde de 25 milyon sterlin değerinde yiyecek tüketilmesi bekleniliyor. Ayrıca İngiliz halkının doğumun ardından hatıra eşyalarına 56 milyon sterlin, doğumla ilgili çıkacak kitaplara 76 milyon sterlin ve DVD, medya ve oyuncaklara da 24 milyon harcayacağı tahmin ediliyor.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King