Kimyasal silah kanıtlandı

0
13
Kimyasal silah kanıtlandı

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Suriye'de ayrım yapılmaksızın büyük miktarlarda kimyasal silah kullanıldığını ve bu durumun tekrarlanmaması için tüm ülkelerin harekete geçmesi gerektiğini söyledi. Kerry, Suriye rejiminin kimyasal silah kullanılan bölgeleri vurmaya devam ederek, kanıtları yok etmeye çalıştığını kaydetti.

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, görüntülerin ve kurbanların durumu ile yaralılardan gelen bilgilerin, Suriye'de kimyasal silah kullanımının gerçek olduğunu ortaya koyduğunu söyledi.

Kerry, Suriye rejiminin kimyasal silah kullanma kapasitesinin olduğunu ve Suriye'de kimyasal silah kullanımına yönelik, kendilerinde bulunan ek bilgilerin önümüzdeki günlerde paylaşılacağını bildirdi.

ABD Dışişleri Bakanı, Suriye rejiminin kimyasal silah kullanılan bölgeleri vurmaya devam ederek, kanıtları yok etmeye çalıştığını, BM ekibinin araştırmasına izin vermesinin artık güvenilirlilik açısından çok geç olduğunu ifade etti.

BULUNAN EK BİLGİLER PAYLAŞILACAK

Suriye rejiminin kimyasal silah kullanma kapasitesinin olduğu ve Suriye'de kimyasal silah kullanımına yönelik, kendilerinde bulunan ek bilgilerin önümüzdeki günlerde paylaşılacağı bildirildi.

"ARTIK ÇOK GEÇ"

Bunun ardından Kerry, Suriye rejiminin kimyasal silah kullanılan bölgeleri vurmaya devam ederek, kanıtları yok etmeye çalıştığını, BM ekibinin araştırmasına izin vermesinin artık güvenilirlilik açısından çok geç olduğuna dikkat çekti.

"OBAMA KONGRE İLE İSTİŞAREDE BULUNUYOR"

John Kerry, ABD Başkanı Barack Obama'nın Suriye'ye olası yanıtlara yönelik, Kongre ile aktif biçimde istişarede bulunduğunu söyledi.