En Üst

30 Nisan 2017

İşte Londra’daki en popüler isim

İşte Londra’daki en popüler isim
Haber İçi Üst

Ülkenin Ulusal İstatistik Kurumu'nun (ONS) her yıl yayımladığı, "İngiltere ve Galler'de bebeklere verilen en popüler isimler" listesine göre 2012 yılında,Muhammed ismi Londra'da doğan 768 erkek çocuğa verilerek, en popüler isim oldu. Muhammed ismini, 666 ile Daniel ve 649 ile Alexander takip etti.
"Muhammed" isminin farklı yazılış biçimleriyle liste genelinde ilk 100 isim içerisinde yer alması da dikkati çekti. İngiltere ve Galler'de 2012 yılında doğan erkek çocuklara en çok Harry ismi verilirken, bu ismi Oliver, Jack, Charlie, Jacob ve Thomas takip etti.
Ülke genelinde Muhammed ismi "Muhammad" şeklindeki yazılışıyla 3 bin 161 bebeğe verilerek 19'uncu sırada, "Mohammed" yazılışıyla 2 bin 853 bebeğe verilerek 26'ncı sırada, "Mohammad" yazılışıyla ise bin 125 erkek bebeğe verilerek 60'ıncı sırada yer aldı.
2012 yılında İngiltere ve Galler'de kız çocuklarına verilen en popüler isimler ise sırasıyla, Amelia, Olivia, Jessica, Emily ve Lily oldu. Birleşik Krallık genelinde yaklaşık 3 milyon Müslüman yaşıyor. AA

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King