İşi zora soktular

8

Süper Lig’de kalma adına çok kritik maça çıkan Hamitköy sahasında Lefke ile golsüz berabere kalırken çok büyük avantaj elde edebileceği maçta kendi işini zora soktu. Hamitköy’de Halil Çürük tribünde idi. Cemre ise söylendiğine göre maça gelmemiş. Lefke’de ise Saliy Say, Arif Solkanat yoktu Koffi ise sakatlığına rağmen sahadaydı. 35 dakika kalabildi.
Kadrolarındaki bu dezavantajlarla maça çıkan iki takımdan Lefke, puan almak için oynadı. Açıkça da bunu gördük. Hamitköy zaten mutlaka kazanmak zorundaydı ve gözü kapalı baskı kuracaktı. Lefke dersine iyi çalışmış. Bu anlayışla da maç oynandı. Hamitköy’ün baskısı karşısında Lefke kapacağı toplarla Koffi ve Kasım’dan faydalanarak hücumda gol aramayı planladı.
Koffi sakatlanıp çıkınca Akay forvete çekildi ve Kasım’ın yarattığı boşlukları Akay iyi değerlendirdi. Maçta 3 net pozisyon yakaladı Lefke Ayak ile ancak bunlardan sonuç alamadı. Hamitköy kalecisi Çağatay’ın da başarılı kurtarışları Lefke’ye gol izni vermezken Hamitköy’ün hücum girişimlerine karşı da iyi savunma yapıldı.
Hamitköy futbolcuları Topaloğlu’nu dün çıldırttı zaten. Kornerler dışarıdan çevrilerek ortalandı sonuç alınamadı. Taç atışlarında bile hatalar yapıldı. Topu alan doldur boşalt da yapınca sonuç çıkmadı. Göbekte Lefke kalesini delmeye çalışsalar da takım savunmasını iyi yapan konuk ekip rakibine boş alan vermedi. Hamitköy de daha çok kendi sağında ve göbekten Lefke ceza alanına toplar gönderdi.
Kenneth’in verimsiz ve etkisiz olması, çok çalışan Berrian’ın da yalnız kalması Hamitköy’ü gol pozisyonuna bile sokmadı. Zeka’nın etkisizliği, göbekte de Erkan ve Hamdi’nin top çevirecek alan bulamaması kırmızı-siyahlıları otomatik durdurdu. Son bölümlerde tecrübeli Kasnak’ı oyuna sokan Topaloğlu bence bu tercihinde geç kaldı. Zaten doldur boşalt oynayan takıma Kasnak’ın daha önceden ihtiyacı vardı bence. Girdikten sonra Lefke savunması adeta kimi tutacağını şaşırdı. Uzun toplar ilk kez Kasnak oyuna girdikten sonra tehlike yaratsa da sonuç alınamadı ve golsüz berabere biten maç ile Hamitköy işini zora soktu.