İş arkadaşının çenesini kırdı

35
İş arkadaşının çenesini kırdı

Duygu ALAN
Lefkoşa’da aynı iş yerinde işçi olarak çalışan Türkmenistan uyruklu Amir Babayev ile Kamilcan Aydoğduyev arasında 2 Haziran 2013 tarihinde başlayan atışma, kısa sürede alevlenerek kavgaya dönüştü.
Zanlı Amir Babayev, iş arkadaşı Kamilcan Aydoğduyev’e iki kez yumruk attı ve çenesini iki yerinden kırdı.
Olayın ardından Kamilcan Aydoğduyev, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak orada yapılan ilk müdahalenin ardından ameliyat edildi.
İki arkadaş arasında çıkan kavga, olaydan 2 gün sonra polisin bilgisine getirildi.

Polise 2 gün sonra bilgi verildi
İş arkadaşını attığı yumruklarla hastanelik eden zanlı Amir Babayev, önceki gün tutuklanarak Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde dün yargıç önüne çıkarıldı.
Zanlı hakkında soruşturmayı yürüten polis memuru Ercan Atasay, mahkemede verdiği ifadede, iki arkadaş arasında çıkan kavga olayının Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir şirkette 2 Haziran 2013 tarihinde saat 09.00 sıralarında meydana geldiğini ancak olayın polisin bilgisine önceki gün getirildiğini söyledi.
Polis memuru Atasay, aralarında çıkan bir tartışma sonucu zanlı Amir Babayev’in iş arkadaşı Kamilcan Aydoğduyev’in çenesine iki kez vurarak çenesinin iki ayrı yerden kırılmasına sebep olduğunu söyledi.

45 gün konuşamayacak
Ercan Atasay, çenesi kırılan Kamilcan Aydoğduyev’in Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak orada yapılan ilk müdahalenin ardından ameliyat edildiğini belirtti.
Atasay, Kamilcan Aydoğduyev’in halen Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde cerrahi serviste kontrol atında olduğunu ve doktorlarından edinilen bilgiye göre, Aydoğduyev’in 45 gün boyunca çenesinin kapalı kalacağını açıkladı.

Hem işini hem de özgürlüğünü kaybetti
Polis memuru Ercan Atasay, mahkeme emri ile önceki gün gözaltına alınan zanlı Amir Babayev’in KKTC’de çalışma izni ile bulunduğunu ancak patronu ile yaptıkları görüşmede, zanlının yaşanan kavga olayın hemen ardından işten durdurularak çalışma izninin sonlandırıldığını öğrendiklerini söyledi.
Atasay, zanlı hakkında başlatılan soruşturmanın tamamlandığını ve mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Kefil bulamadı, cezaevine gitti
Mahkeme, zanlı Amir Babayev’in yurt dışına çıkışını yasaklayarak bu maksatla kimlik ve pasaportunun polise teslim edilmesine, KKTC yurttaşı iki kişinin 20 bin TL kefalet senedi imzalaması koşulu ile ileride yargılanmak üzere serbest bırakılmasına emir verdi.
Mahkemenin teminat şartlarını yerine getiremeyen zanlı Amir Babayev, yargılanıncaya kadar hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Foto altı
Amir Babayev
Aralarında çıkan bir tartışma sonucu iş arkadaşının çenesini iki ayrı yerinden kıran zanlı Amir Babayev yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi