Hüdaoğlu: “Yıllardır gasp edilen sosyal haklar verilecek”

17
Hüdaoğlu: “Yıllardır gasp edilen sosyal haklar verilecek”

TDP Basın Bürosu’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre yapılan ziyarette Hüdaoğlu çalışanlarla bir araya gelerek, projelerin anlattı ve çalışanların sorularına yanıt verdi.
Göreve gelmesi halinde, öncelikli hedefinin “Çalışanların alın terinin karşılığını alması ve yıllardır gasp edilen sosyal haklarının tamamlanması” olacağını belirten Hüdaoğlu, “İşe gelmeyenler ile çalışmadan maaş çekmek niyetinde olanlara kesinlikle taviz vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Çalışanlara ve halka rağmen bir şey yapmayacaklarını ve çalışanlarla aynı takımda olacaklarını ifade eden Suphi Hüdaoğlu, “Göreve geldiğimiz andan itibaren çalışanlar ile zenginliği de fakirliği de paylaşma, Lefkoşa halkının da bolluk içinde kıtlık çekmesine son vereceğiz. LTB’yi komadan çıkararak, normal servise alacağız, bunun sözünü veriyoruz” dedi.

PROJELERİNİ ANLATTI

LTB çalışanlarının verimli ve üretken bir şekilde çalışmalarını sağlayacak projeleri olduğunu belirten ve LTB çalışanlarının çocukları için kreş, yine Surlariçi’ne Sağlık Ocağı, Lokmacı’dan gelen turistlere yönelik şehir turları, sağlıklı ve güvenli okullar projeleri olduğunu anlatan Hüdaoğlu, halkın da bu olumlu icraatları gördükçe ödemelerini daha rahat yapacağını kaydetti.

Hüdaoğlu, “Göreve geldiğimiz andan itibaren yeni bir sayfa açacağız. Sayıştaylığı göreve davet ederek, geçmişte sorgulayamadığınız ne varsa soruşturun diyeceğiz. Alınan kredilerin nerelerde kullanıldığını tespit edeceğiz. Sonuçta da gereken neyse yapacağız, bundan kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.

Belediye Meclis toplantılarını halka açık yapmayı planladıklarını da söyleyen Hüdaoğlu, halka ve çalışana rağmen, kapalı kapılar arkasında bir karar almayacaklarını belirtti.