“Hırsızlık bende hastalık oldu”

0
18
“Hırsızlık bende hastalık oldu”

Nadire KRAŞLIOĞLU

Küçük yaştan beri başkasının kimliğine bürünerek hırsızlık suçundan defalarca tutuklanan Kadriye Denise Sürücü uslanmıyor. Son olarak Serdarlı bölgesinde faaliyet gösteren Ejder Petrol Butik isimli iş yerine giderek kendisini “Emine Kulle” olarak tanıtıp 425 TL değerinde kıyafet alıp parasını ödemeden kaçan Sürücü polis tarafından aranıyordu. Önceki gün suç ortağı Yusuf Özür ile birlikte tespit edilerek tutuklanan Sürücü ve Özür dün Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.
Soruşturma devam ediyor
Konu ile ilgili mahkemede ifade sunan polis, Yusuf Özür ve Kadriye Denise Sürücü hakkında başlatılan soruşturmanın yeni başlatıldığına dikkat çekerek zanlıların 3’er gün poliste tutuklu kalmalarını talep etti. Mahkemede kendisine söz verilen zanlı Sürücü, son derece pişman olduğunu belirterek tedavi olmak istediğini hırsızlığın kendisinde hastalık olduğunu söyledi ve mahkemeden özür diledi.

Tutuklu bekleyecekler
Mahkeme polisin yürüttüğü soruşturmanın salimen devam edebilmesi maksadıyla Kadriye Denise Sürücü ve Yusuf Özür’ün 2 gün boyunca poliste tutuklu kalması yönünde emir verdi.