En Üst

28 Nisan 2017

Havadis’e iki ödül

Havadis’e iki ödül
Haber İçi Üst

Medya Başarı Ödülleri bu akşam saat 19.30’da Gazeteciler Birliği lokalinde yer alacak ödül töreninde dağıtılacak. Havadis Gazetesi muhabirleri Ceren Özbil ve Duygu Alan da bu “özel ödül” alacak

“Bağımsız ve çoğulcu medya”nın öneminin vurgulandığı 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü’nün 20. yıl dönümü KKTC’de de kutlanıyor.
Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği, 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü nedeniyle ödül töreni, kokteyl ve panel düzenliyor.
Birlik bu yıl Dünya Basın Özgürlüğü Günü’nü “Özgür Basın, Özgür İnsan, Özgür Yaşam” sloganıyla kutluyor.
Gazeteciler Birliği’nden yapılan açıklamaya göre, bu akşam 19.30’da birlik lokalinde yer alacak kokteyl ve ödül töreninde, Medya Başarı Ödülleri dağıtılacak. 7 Mayıs Salı akşamı ise “İnternet gazeteciliği ve basın özgürlüğü” konulu panel düzenlenecek.

KTGB tarafından oluşturulan seçici kurulun başvuruları değerlendirmesi sonucu bu yıl Sim TV’den Çamay Çiçekseven’e “TV Programı” dalında; Kuzeyin Sesi Radyo Vatan’dan Amber Eker Avcıl’a “Radyo Programı”; Vatan Gazetesi’nden Alkan Baykent’e “Spor Fotoğrafı” dalında ödül verilirken; Havadis Gazetesi’nden Ceren Özbil ve Duygu Alan ile Kıbrıslı Gazetesi’nden Rana Sarro da “Genç Yetenek Özel Ödülü”ne layık görüldü.

Öte yandan KTGB Yönetim Kurulu kararıyla geçen yıl hayatını kaybeden BRTK kameramanı Cüneyt İnançoğlu’nun adına, ailesine de onur ödülü verilecek.

Ödüllerin dağıtılacağı 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü kokteyli sırasında, gazetecilerden oluşan “Grup Off The Record” dinleti sunacak.

İnternet gazeteciliği ve basın özgürlüğü

KTGB, 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü etkinlikleri çerçevesinde ayrıca 7 Mayıs Salı akşamı 19.30’da, “internet gazeteciliği ve basın özgürlüğü” konulu panel düzenleyecek.

3 Mayıs’ın tarihçesi

Dünya Basın Özgürlüğü Günü, 3 Mayıs 1991’de UNESCO tarafından Namibya’nın Windhoek kentinde düzenlenen uluslararası konferansta bağımsız ve çoğulcu medya için imzalanan “Windhoek Deklarasyonu” anısına, 1993’ten beri Birleşmiş Milletler Genel Kurulu kararıyla kutlanıyor. Deklerasyonla hükümetlere basın özgürlüğü ve bunun demokratik özüne vurgu yapılarak, özgür ve bağımsız basının her demokratik toplumun en önemli parçası olduğu ve bunun temin edilmesi çağrısında bulunulmuştu.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King