Gönyeli halk sağlığından taviz vermiyor

0
13
Gönyeli halk sağlığından taviz vermiyor

Geçtiğimiz günlerde 200 kilo kaçak eti yakalayarak Polis Genel Müdürlüğü’ne teslim eden Gönyeli Belediyesi Zabıta Ekipleri, önceki gün de gerekli hijyen kurallara uymadığı ve imara aykırı yapısı bulunduğu gerekçesi ile Takıl Ocakbaşı isimli iş yerini kapattı.

Belediye Halkla İlişkiler Birimi’nden yapılan açıklamada, kent içinde insan sağlığını ilgilendiren market, restoran, büfe, unlu mamul imalathaneleri, balıkçı, kasap, berber-kuaför salonlarının rutin kontrollerine devam ediliyor.

Son denetimlerde, iş yerleri, iş yeri izinleri, personel sağlık karneleri ile asgari hijyenik şartların yerine getirilmesi hususunda kontroller yapılırken, bu kurallara uymadığı tespit edilen Takıl Ocakbaşı eksikliklerini giderene kadar mühürlendi.

Belediyeden yapılan açıklamada, benzer uygulamaların devam edeceği belirtilerek, “Her şeyden önce insan sağlığına büyük önem veriliyor. Gönyeli’de, kimin olduğuna bakılmaksızın, tüm işyerleri denetlenmekte ve kurallar hatırlatılmaktadır. Belediyemiz, insan sağlığını hiçe sayan iş yerlerine yönelik benzer uygulamalarına devam edecektir” denildi.