En Üst

28 Temmuz 2017

Haber Üst

En aerodinamik seri üretim otomobil

En aerodinamik seri üretim otomobil
Haber İçi Üst
Haber Yazı İçi

Coupe hatlarına sahip Sedan otomobil, gelecek ay Cenevre Otomobil Fuarı’nda halka tanıtılacak beş araç içeren CLA model serisinin bir parçası. Karşılaştırmak gerekirse, Toyota Prius 0,25, BMW 320d EfficientDynamics de 0,26 direnç katsayısına sahip.

Otomobilin aerodinamik özelliğinin temelinde nispeten küçük ön alanı (2,21 m2) ve diğer CLA modellerinde bulunmayan bir dizi küçük ama etkili yeni özellik yatıyor.
Bunlar arasında farklı tasarımda ön tampon, ön farların çevrelerinde daha iyi sızdırmazlık, ayarlanabilir radyatör kapağı ve havayı tekerlek yuvalarının içine yönlendirmeye yönelik girintili kanatçıklar yer alıyor.
Gücünü Renault tarafından geliştirilmiş 1,6 litrelik dört silindirli bir benzinli motordan alan CLA 122 beygir güç ve 200 Nm tork üretiyor. Araç 0’dan 100 km/s’ye 9,9 saniyede ulaşıyor, azami hızı ise 190 km/s ile sınırlı.
Otomobilin kombine yakıt tüketimi 100 kilometrede 5 litre, CO2 emisyonu da kilometrede 118 gram. Standart CLA180’de bu değerler sırasıyla 100 kilometrede 5,6 litre ve 130 gram/km.
Mercedes-Benz aerodinamik geliştirme çalışmalarını genişleterek Sindelfingen Ar-Ge tesisinde yeni bir rüzgar tüneli açmayı planlıyor.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Live Score & Live Score App