Dayağın bedeli 15 bin TL

29 Ağustos 2013 Perşembe | 10:05
Dayağın bedeli 15 bin TL
Kıbrıs Town Houses

Nadire KRAŞLIOĞLU

Mağusa’da adı defalarca kanunsuz yaralama, ciddi darp, vahim zarar gibi suçlara karışan Özcan Hangün, 10 Mayıs 2012 tarihinde meydana gelen tasarrufundaki ahşap sopa ile Devrim Yılmaz Benzincioğlu’nu yaralama suçundan dün yargı karşına çıktı. Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Hangün, 15 bin TL para cezasına çarptırıldı.

Tartışma kavgaya dönüştü
Devrim Yılmaz Benzincioğlu ile aralarında önceden husumet bulunması sebebi ile 10 Mayıs 2012 tarihinde Mağusa’da sanayi bölgesinde faaliyet gösteren Fet Oto Kaporta Boya dükkanında çıkan tartışma kavgaya dönüşmüş, Özcan Hangün tasarrufunda bulunan ahşap sopa ile Benzincioğlu’nun baş ve kulak kısmına vurarak kulak kemiğinin kırılmasına neden olmuştu. Hangün’ün yaralama, ciddi darp ve vahim zarar gibi suçlardan sabıkası olduğu ve tümünde de para cezasına çarptırıldığı öğrenildi.

Sulh ve sükunu koruması için kefalet imzalatıldı
Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Özcan Hangün aleyhindeki kararı Yargıç Hasan Dağlı okudu. Hangün’ün aleyhine getirilen davalardan suçlu bulunduğunu açıklayan Dağlı, Hangün’ün işlemiş olduğu suçların ciddi ve son dönemlerde artış gösteren suçlar olduğunu kaydetti. Dağlı verilecek cezaların ibret verici ve caydırıcı olması gerektiği hususuna dikkat çekerek Özcan Hangün’ün 15 bin TL para cezasına çarptırıldığını, para cezası ödenmediği takdirde ise 3 ay hapis cezasına mahkum edildiğini açıkladı. Hangün’ün 2 yıl süresince sulh ve sükunu korumasına yönelik olarak ise 100 bin TL meblağlı kefalet senedi imzalamasına emir verildi.