Kıbrıs

Çocuk öğretmenine anlattı

Nadire KRAŞLIOĞLU-Gazimağusa sakini işsiz, alkolik uyuşturucu bağımlısı ve ruhsal rahatsızlıkları olan 35 yaşındaki Aytekin Yücel, birlikte yaşadığı henüz 11 ve 13 yaşlarındaki iki üvey kızını elle taciz ettiği gerekçesiyle hakkında polise giden şikayet üzerine tutuklandı. 13 yaşındaki H.N.E. ve 11 yaşındaki H.E. isimli kızlarının cinsel organlarını ve göğüslerini elleyerek tacizde bulunduğu gerekçesiyle tutuklanan Aytekin Yücel mahkemeye çıkarıldı. Yargıç önüne çıkarılmak üzere polis tarafından mahkemeye getirilen zanlı Yücel, böyle bir suç işlemediğini iddia ederek mahkemeye girmek istemedi. Polise zorluk çıkaran zanlı Yücel, mahkemede sinir krizi geçirdi.
Öğretmenine söyledi
Olay, 13 yaşındaki H.N.E.’nin  11 yaşındaki kardeşi ile birlikte üvey babaları Aytekin Yücel tarafından 2011 yılından beri cinsel tacize uğradığını öğretmenine söylemesinin ardından ortaya çıktı. Yaşanılan bu kötü olayı öğretmenin Sosyal Hizmetler Dairesi görevlilerine bildirmesinin üzerine, öğretmen ve Sosyal Hizmet Dairesi görevlisi zanlı Yücel hakkında şikayette bulundu. İlk olarak geçtiğimiz cumartesi günü mahkemeye çıkarılan zanlı Aytekin Yücel hakkında 2 gün tutukluluk süresi alındı. Zanlı Yücel dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.
Cezaevine gönderildi
“Cinsel taciz” ve “Müstehcen darp suçlarını” işlediği gerekçesiyle yargıç önüne çıkarılan Aytekin Yücel hakkında başlatılan soruşturma tamamlandı. Zanlı Yücel mahkeme girişinde sinir krizi geçirerek fenalaştı. Ambulansla hastaneye kaldırılan zanlı Yücel daha sonra yeniden mahkemeye getirildi. Konuyla ilgili soruşturmanın tamamlanmasının ardından teminata bağlanan zanlı Aytekin Yücel, mahkemenin uygun gördüğü 10 bin TL nakdi teminat şartını yerine getiremeyerek Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.
1 yıl önce eşi evden kaçtı
İşsiz alkolik ve uyuşturucu bağımlısı zanlı Aytekin Yücel’in tarafından şiddete maruz kalan eşi Emine Yücel 2012 yılının Mart ayında 5 kızını da yanına alıp evden kaçtı. Gazimağusa’nın iki buçuk mil bölgesindeki terk edilmiş bir binaya sığınarak uzun süre Sosyal Hizmetler Dairesi’nden yardım bekleyip, yaşam mücadelesi veren Emine Yücel, beklediği yardımı göremeyince eşi Aytekin Yücel’le yeniden barışarak 5 kızını da yanına alıp birlikte yaşamaya başladı.
Kızlar için yeni bir travma
Maddi imkansızlıklar içerisinde yaşam sürdürüp eğitimlerini devam ettirmeye çalışan kızlar, üvey babaları Aytekin Yücel’in cinsel tacizine maruz kalmakla yeni bir travmatik olayla sarsıldı. Annesi Emine Yücel tarafından tutuklu olan babasının mahkemesini takip etmek amacıyla mahkemeye getirilen küçük kızlar, gözleri önünde anneleri Emine Yücel’in fenalık geçirerek düşüp bayılmasına ve üvey babaları Aytekin Yücel’in geçirdiği krize tanıklık ederek gözyaşlarına boğuldu.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Kapalı