Cazın kraliçesi Mağusa’dan geçti

17 Temmuz 2013 Çarşamba | 10:46
Kıbrıs Town Houses

Gazimağusa Belediyesi’nin bu yıl 17’ncisini düzenlediği “Uluslararası Mağusa Kültür ve Sanat Festivali”, caz müziğinin tanınmış ismi, Amerikalı şarkıcı Natalie Cole konseriyle geçtiğimiz gece tamamlandı.
Cole, Salamis Antik Tiyatro’da hayranlarına müzik ziyafeti sunarken, festivalin de finalini yaptı. Gazimağusa Belediye Başkanı Oktay Kayalp yaptığı konuşmada, bu yıl hem Kıbrıslı Türk, hem de dünya sanatçılarını ağırlayan 17. Uluslararası Mağusa Kültür ve Sanat Festivali’nin 30 bin seyirci sayısını aştığını ifade etti.
Kayalp, festivalin çok sayıda ülkenin sanat sayfasında yer aldığını ve hem ülkenin, hem Mağusa kentinin tanıtımında önemli bir misyonu yerine getirdiğini belirtti.

Festivalin, sanat kalitesi ve uluslararası boyutuyla Kıbrıs’ın en büyük festivali durumuna geldiğini ifade eden Kayalp, Uluslararası Mağusa Kültür ve Sanat Festivali’ni gelecek yıl daha güçlü, daha büyük ve daha kaliteli olarak Akdeniz’in en büyük kültür-sanat organizasyonunu yapacaklarını kaydetti. Festivalin son gecesinde sponsorlara da plaketler takdim edildi.