En Üst

26 Nisan 2017

Cazın kraliçesi Mağusa’dan geçti

Haber İçi Üst

Gazimağusa Belediyesi’nin bu yıl 17’ncisini düzenlediği “Uluslararası Mağusa Kültür ve Sanat Festivali”, caz müziğinin tanınmış ismi, Amerikalı şarkıcı Natalie Cole konseriyle geçtiğimiz gece tamamlandı.
Cole, Salamis Antik Tiyatro’da hayranlarına müzik ziyafeti sunarken, festivalin de finalini yaptı. Gazimağusa Belediye Başkanı Oktay Kayalp yaptığı konuşmada, bu yıl hem Kıbrıslı Türk, hem de dünya sanatçılarını ağırlayan 17. Uluslararası Mağusa Kültür ve Sanat Festivali’nin 30 bin seyirci sayısını aştığını ifade etti.
Kayalp, festivalin çok sayıda ülkenin sanat sayfasında yer aldığını ve hem ülkenin, hem Mağusa kentinin tanıtımında önemli bir misyonu yerine getirdiğini belirtti.

Festivalin, sanat kalitesi ve uluslararası boyutuyla Kıbrıs’ın en büyük festivali durumuna geldiğini ifade eden Kayalp, Uluslararası Mağusa Kültür ve Sanat Festivali’ni gelecek yıl daha güçlü, daha büyük ve daha kaliteli olarak Akdeniz’in en büyük kültür-sanat organizasyonunu yapacaklarını kaydetti. Festivalin son gecesinde sponsorlara da plaketler takdim edildi.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King