Av tüfeğiyle ev bastı

21 Temmuz 2013 Pazar | 11:23
Av tüfeğiyle ev bastı
Kıbrıs Town Houses

KAÇMAYI BAŞARAMADI… Aytaç İnik, evinde bulunduğu Şengül Uçak’ın eski eşi Ali Altun’un gece yarısı av tüfeğiyle kapıya dayandığını görünce pencereden kaçmak istedi. Kıskançlık krizi geçiren eski eş Ali Altun, İnik’in peşinden koşarak 3 el ateş etti. İnik ağır yaralandı

DOLABA SAKLANDI… Şengül Uçak, eski eşinin av tüfeği ateş etmeye başladığını görünce dolaba saklandı. Ancak gözü dönen eski eş, İnik’i yaraladıktan sonra eve geri dönerek Şengül Uçak’ı saklandığı dolaptan çıkararak sol bacağından vurdu

Ali Altun, Dikmen’de yaşayan eski eşinin evine başka bir erkeği kabul ettiğini öğrenince çılgına döndü. Altun eline aldığı av tüfeği ile eski karısı Şengül Uçak’ın evini basarak önce Uçak’ın evine kabul ettiği Aytaç İnik’i sonra da Uçak’ı vurdu.
Olayda Aytaç İnik ağır, Şengül Uçak’ta hafif yaralanarak Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.
Altun ise tutuklanarak dün Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç önüne çıkarıldı.   Mahkeme Altun’un 3 gün süre ile poliste tutuklu kalması emrini verdi.

İnik pencereden kaçmaya çalıştı…
İnik, evine gittiği Şengül Uçak’ın eski eşi Ali Altun’un av tüfeği ile geldiğini fark edince pencereden kaçmaya çalıştı. Ancak Altun, İnik’in peşinden koşarak 3 el ateş etti ve İnik’i kalbinden vurarak ağır yaraladı.

Korkudan dolaba saklandı…
Şengül Uçak ise eski eşinin av tüfeği ile evi bastığını fark edince dolaba saklandı. Ancak Altun, pencereden kaçan İnik’e ateş ettikten sonra eski karısı Uçak’ın evine geri dönerek onun dolapta saklandığını fark etti. Altun dolapta saklanan eski eşini sol bacağından vurdu.

Soruşturma devam ediyor…
Altun’un eski eşi Şengül Uçak ve Aytaç İnik’i yaralamak için kullandığı av tüfeği polis tarafından emare olarak alındı. Polisin olayla ilgili soruşturması devam ederken mahkeme olayla ilgili soruşturmanın yürütülmesi için zanlının 3 gün süre ile poliste tutuklu kalması emrini verdi.

Polis basın bülteninde ise konu şu şekilde verildi…
20.07.2013 tarihinde, dün saat 04.00 sıralarında, Dikmen’de Şengül Uçak (K-31)’a ait ikametgaha ayrıldığı eşi Ali Altun (E-35), evde birini gördüğü gerekçesiyle, daha önceden evin avlusuna saklamış olduğu av tüfeğini alıp ikametgah içerisine girip Şengül Uçak’ın sol bacağına bir kez ateş edip, tüfeğin dipçiğiyle kafasına vurmak suretiyle adı edileni yaraladıktan sonra, evde bulunan erkek şahsın dışarıya kaçtığı sırada arkasından üç el ateş etmiştir. Adı edilen tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.