Zorunlu değil gönüllü: Mini Onarım - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Nisan 16, 2024
Kıbrıs

Zorunlu değil gönüllü: Mini Onarım

Zorunlu değil gönüllü: Mini Onarım

Şirketimiz 1996 yılında yüzde yüz yerel sermaya ile kurulmuştur. Misyonunu insanlarımızın sigorta ihtiyaçlarını en yüksek kalite ile çok para kazanma düşüncesi olmadan en ucuza karşılayarak topluma sigorta sektöründe hizmet vermek olarak belirlemiştir.

Şimdi başlatacağımız Mini Onarım hizmeti de bu nedenle gündemimize gelmiştir. Yasa gereği zorunlu olarak herkesin yaptırması gereken 3. Şahıs araç sigortaları için şirketimizin geliştirdiği Mini Onarım ürününü tanıtmak amacıyle bu gün seminer düzenlenmiştir. Bu ürün ile zorunlu sigortaların insanlarımız tarafından gönüllü olarak istenen bir sigorta sınıfına getirilmesi amaçlanmaktadır. Ayrıca, bu gibi yenilikler ile sigorta sektörüne bir canlılık ve heyecan getirerek, insanlarımızın sigorta alanına dikkatini çekerek tüm değerlerini sigortalamaları yönünde onları teşvik etmektir. Çünkü ülkemizde sigorta kültürü tam olarak gelişmemiştir. Bu nedenlede birçok değerimiz sigortasızdır. Bunu statistiki rakamlarda doğrulamaktadır.


Bugün gelişmiş Avrupa ülkelerinde kişi başı sigorta primi 7000$ seviyelerinde, Dünya ortalaması ise 630$ civarı iken KKTC’de takriben kişi başı sigorta prim üretimi 250$ seviyelerindedir. Rakamlar bize ülkemizin sigorta bilincinin ne kadar yetersiz olduğunu açıkça göstermektedir.

Dolayısıyle zorunlu sigorta yanında Doğal Afet ve Yangın felaketi gibi durumlarda sadece Devlete sarılmamaları için vatandaşlarımızı sigorta yapmaya çağırıyoruz. Zirve Sigorta olarak imkanlarımız dahilinde onları gerek broşür dağıtarak gerekse basın yoluyla bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Zaman zaman kampanyalar ile sigorta yapmak için teşvik ediyoruz. Sigortaya herkesin ihtiyacı olduğunu bir kez daha hatırlatırız. Hiç kimseye muhtaç olmadan herkes çok küçük primler ile risklerini güvence altına alabilir. Bu nedenle geleceğimizi ve malımızı şimdi güvence altına alma zamanı diyoruz.
Bu seminer 50 kişi katılımı ile gerçekleşmiştir.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar