Zirve ve unvan kapışması

17 Kasım 2017 Cuma | 12:20
çetinkaya

Süper Lig’de yarın akşam oynanacak 9.haftanın açılış maçında GAÜ Çetinkaya’nın konuğu, ligin yenilgisiz tek takımı Gençler Birliği olacak.

Kıbrıs Town Houses

GALİBİYET SAYILARI EŞİT:
Taraflar arasında Süper Lig’de oynanan son 6 maçta her iki takımın da 3’er galibiyeti bulunuyor. Bu akşam saat 18:00’de başlayacak zorlu maçta GAÜ Çetinkaya rakibine bu sezon ligdeki ilk mağlubiyetini tattırmak, Gençler Birliği ise takipçisi GAÜ Çetinkaya’yı mağlup ederek arasındaki puan farkını açmak isteyecek

Hüseyin KÖPRÜLÜ

Süper Lig’de 9.haftanın açılış maçında GAÜ Çetinkaya, bu akşam saat 18:00’de Gençler Birliği’ni konuk edecek. Karşılaşmayı Fehim Dayı yönetecek.

Zirveyi yakından ilgilendiren bu maç öncesinde GAÜ Çetinkaya 15 puan ve averajla 4.sırada yer alıyor.

Sarı-kırmızılı takıma konuk olacak olan Gençler Birliği ise 16 puan ile ligde ikinci sırada bulunuyor.

Bu zorlu maçta GAÜ Çetinkaya rakibine bu sezon ligdeki ilk mağlubiyetini tattırmak, Gençler Birliği ise takipçisi GAÜ Çetinkaya’yı mağlup ederek arasındaki puan farkını açmak isteyecek.
Son yılarda atılım yaparak futbolun en üst liglerinde yeniden boy gösteren Gençler Birliği ile GAÜ Çetinkaya’nın Süper Lig’de oynadıkları son 6 karşılaşmada, bir birlerine bariz bir üstünlük kuramadıklarını görüyoruz.

Galibiyet sayıları eşit

GAÜ Çetinkaya ve Gençler Birliği arasındaki son 6 karşılaşmaya baktığımızda 3 galibiyetin sarı-kırmızılıların, 3 galibiyetin ise İskele ekibinin olduğunu görüyoruz.

Oynanan maçların gollü geçtiği ise gözlerden kaçmıyor.

Bu maçlarda Sarı kırmızılılar 11 gol, Gençler Birliği ise 14 gol atmayı başardı.

Son 3 sezonda hiçbir takım aynı sezonda her iki maçı da kazanamadı. İki takım arasında beraberliğin de olmaması bu maçın yine gollü geçeceğinin habercisi olarak değerlendiriliyor.

İki takım arasında oynanan son 6 maçın sonuçları:

2016-2017 sezonu:

13.hafta: G.Birliği-GAÜ Çetinkaya: 0-1

28.hafta: GAÜ Çetinkaya-G.Birliği: 1-3

2015-2016 sezonu:

12.hafta: G.Birliği-GAÜ Çetinkaya: 5-3

25.hafta: GAÜ Çetinkaya-G.Birliği: 2-0

2014-2015 sezonu:

4.hafta: G.Birliği-GAÜ Çetinkaya: 5-0

17.hafta: GAÜ Çetinkaya-G.Birliği: 4-1