Zelenskiy'den İsviçre'ye: Savaşın sorumlularının hesaplarını dondurun - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Şubat 24, 2024
Dünya

Zelenskiy’den İsviçre’ye: Savaşın sorumlularının hesaplarını dondurun

Vladimir Zelenskiy

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, İsviçre parlamentosuna hitap etti. Ülkesindeki savaştan sorumlu olanların, İsviçre’deki banka hesaplarının dondurulması çağrısında bulundu.

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, video görüntülü olarak İsviçre parlamentosu üyelerine yaptığı hitabında, Ukrayna’daki savaşı başlatmaktan sorumlu Rusların, İsviçre’deki banka hesaplarının dondurulması gerektiğini söyledi.

“Bankalarınız bu savaşı başlatanların parasını tutuyor”


“Bankalarınız bu savaşı başlatanların parasını tutuyor” diyen Zelenskiy, Ukrayna’daki savaşın sorumlularının, İsviçre’deki banka hesaplarının dondurulmasının önemini vurguladı.

Vladimir Zelenskiy, “Bu aynı zamanda kötülüğe karşı bir mücadeledir, böylece bu insanların mal varlıklarının, hesaplarının tamamen dondurulması söz konusu. Bu, büyük bir mücadele ve bunu yapabilirsiniz” diye konuştu.

“Ukrayna sizinle olduğunda kesinlikle daha güçlüsünüz”

İsviçre’de yaşamaktan zevk alanları bu ayrıcalıklardan mahrum etmenin adil olacağını dile getiren Zelenskiy, “İsviçre bizimle olduğunda kesinlikle daha başarılıyız, Ukrayna sizinle olduğunda kesinlikle daha güçlüsünüz” sözlerini kullandı.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar