DünyaSürmanşet

Zelenskiy: Rusya’ya yaptırımlar zayıf kalırsa bunu binlerce Ukraynalı canlarıyla öderUkrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Rusya’ya yaptırımların sıkılaştırılması çağrısı yaparak, “Yaptırımlar zayıf kalırsa bunu binlerce Ukraynalı canlarıyla öder” dedi.

Ukrayna Lideri Vladimir Zelenskiy, yeni bir video yayınladı.
Rusya’ya yaptırımların sertleştirilmesini isteyen Zelenskiy, “Yaptırımlar zayıf veya yetersiz olursa, Rusya şu anda yaptıklarının daha fazlasını yapabileceği konusunda tehlikeli bir yanılsamaya düşer, bunu da binlerce Ukraynalı canlarıyla öder” dedi.Zelenskiy’den “kimyasal silah” tepkisi

Kimyasal silah kullanımıyla ilgili de açıklamalarda bulunan Zelenskiy, kimyasal silah kullanması durumunda Rusya’ya yaptırımların sıkılaştırılacağı yönündeki imalara dikkati çekti.

“Biz canlı insanlar Rusya’nın kimyasal silah kullanmasını beklemeliyiz, öyle mi?” diyerek tepki gösterdi.

“İrpin şehri işgalcilerden kurtarıldı”

İrpin şehrinin işgalcilerden kurtarıldığını hatırlatarak, “Kurtarılan bölgeler henüz güvenlikli değil. Çatışmalar sürüyor” diye konuştu.

Peskov’dan Biden’a eleştiri: Açıklama endişe verici

Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov da, ABD merkezli PBS kanalına açıklamalarda bulundu.

Peskov’un hedefinde ABD Başkanı Joe Biden vardı. Biden’ın, “Putin iktidarda kalamaz” sözlerine dikkat çeken Peskov, bu açıklamanın endişe verici olduğunu belirtti, “kişisel bir hakaret” dedi.

“Rusya, nükleer silahları devletin varlığına tehdit oluşursa kullanacak”

Başa dön tuşu