Yorgancıoğlu'ndan Flaş İddia - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Kıbrıs

Yorgancıoğlu’ndan Flaş İddia

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, hükümetin, taşımacılığı pahalandırdığı için havayolu şirketlerini öfkelendiren fonları geri almak yerine yeni kararlar aldığını; CTP’li belediyeleri batırmak için kolları sıvadığını savundu.

Yorgancıoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, “12 bin kişiye hizmet götüren belediyenin yolcu başına aldığı 5 TL’lik katkı payının kaldırılması ve bu paranın Taşyapı’ya verilmesi için girişimlerini sürdüren Bakan Ersan Saner, bölge halkının hizmet alma hakkını elinden almak adına gecesini gündüzüne katarak çalışmaktadır” iddiasında bulundu.


Açıklamasında, “Sayın Saner’in göreve geldiği günden beri beceriksizlikleriyle uğraşan Kıbrıs Türk halkı, KTHY’nin batırılmasının ardından, havalimanını kaybederek dünyanın en pahalı uçuş fiyatlarıyla karşı karşıya kalmıştır” ifadelerine yer veren Yorgancıoğlu, Bakan Saner’in kamuoyundan sakladığı başka gerçekler olduğunu ileri sürdü.

Yorgancıoğlu, havalimanından elde edilen gelirlerden Değirmenlik Belediyesi’nin fonuna aktarılan paranın yanı sıra, Turizm ve GKK Fonlarının da kaldırılacağını duyuran Bakan Saner’in, bu konuda da halkı kandırıp gerçekleri gizlemeye çalıştığını savundu.

Gerçeğin, Turizm ve GKK Fonlarının hükümetin oluşturacağı başka fonlardan besleneceği olduğunu öne süren Yorgancıoğlu şöyle devam etti:

“Yani minareyi çalan kılıfını hazırlamış ancak CTP’li belediye bu kılıfın dışında tutulmuştur.

‘Aldığımız karar siyasi değildir’ diyerek nutuk çekenler sadece bu gerçekten yola çıkarak halkın yüzüne nasıl bakacaklar merak ederim. Meclis kürsüsünde de belirttiğim gibi bu yasanın geçmesine asla izin vermeyeceğimizi, halkımızı soyan, memleketi batıran UBP Hükümeti görevden gidene kadar rahat uyku uyumayacağımızı bir kez daha belirtmek isterim.”

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar