Yorgancıoğlu: İşe alanlar da işe girenler de yasalar karşısında sorumludur - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Ocak 31, 2023
Kıbrıs

Yorgancıoğlu: İşe alanlar da işe girenler de yasalar karşısında sorumludur

Yorgancıoğlu: İşe alanlar da işe girenler de yasalar karşısında sorumludur

 

Açıklama şöyle:


Ülkemizde sağlık hizmetleri konusunda mevcut eksiklikler ve buna bağlı olarak yaşanan sıkıntılar hepimizce bilinmektedir. Sağlık hizmetlerinin daha kaliteli yürütülmesi için eksik olan hemşire ve doktor kadrolarının nüfusa ve ihtiyaca cevap verecek oranda artırılması talebi haklı bir taleptir ve çok uzunca bir süreden beri devam etmektedir.

Girne Akçiçek Hastanesi’nde açılış töreni yapılan fakat doktor ve hemşire eksikliği nedeni ile açıldığı günün ertesi kapısı kilitlenen servis gazetelere de konu olmuştu.

Şimdi seçim tarihinin belli olduğu bu günlerde UBP Hükümeti yangından mal kaçırırcasına şimdiye kadar yerine getirmediği sorumluluklarını, yasaları hiçe sayarak seçim rüşveti dağıtarak yerine getirmeye çalışmaktadır.

Sağlık kurumlarımızın hemşire ve doktora ihtiyacı olduğu tartışılmaz bir gerçek iken ilgili Bakanlığın bu ihtiyacını taşeron firmalar aracılığı ve işçi statüsü ile çözmeye çalışması yasalarımızın ayaklar altına alınması anlamına geldiği gibi Sayıştay ve Savcılık raporları ile bunun suç olduğu kayıt altına alan görüşlerini de görmezden gelmektir.

Bu yasa dışı yolla işe alanlar da işe girenler de yasalar karşısında sorumlular ve günü geldiğinde yasalar karşısında hesap vermekten kaçamayacaklar.

Ülkemizin bugünkü duruma gelmesinin ana nedenlerinden bir tanesi de sorunlara köklü çözümler üretmek yerine, yasalara rağmen günü kurtarmak adına palyatif tedbirlere başvurmaktır. UBP Hükümeti’nin bugüne kadar uyguladığı tam da bu politikadır.

Bugün sağlık sisteminde ihtiyaç duyulan hemşire ve doktor sayısını karşılamak için Hükümetin planladığı taşeron aracılığı ile istihdam sorununu çözmek yerine yeni yasal tartışmalar ve geleceğe yönelik kaos yaratacaktır. Derhal bu yoldan vazgeçilmeli ve yasal yollara dönülmelidir.

 

Özkan Yorgancıoğlu

Genel Başkan

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar