Kıbrıs

Yorgancıoğlu: Bugün Parti Meclisi toplanacak
 Yorgancıoğlu, olgun bir seçim yaşandığını ifade ederek sonuçların kendileri açısından beklenmedik sonuçlar olduğunu belirtti.  Yorgancıoğlu, “Hem anketlerde hem de günlük yaşantımızda daha iyi olacağımızı düşünüyorduk. Saygıyla karşılıyoruz. Parti Meclisi bu akşam toplanacak ve konuyu değerlendireceğiz. İkinci tur ve olayın nedenlerini ele alacağız. Halkımız bu tür konularla ilgili değerlendirmeler yapıyor. Örgütümüzü toplayıp değerlendirme yapacağız. Farklı nedenlere dayanıyor olabilir” diye konuştu.
Siber ikinci tura kalan adayları kutladı
Meclis Başkanı ve CTP-BG Cumhurbaşkanı adayı Sibel Siber de gayet demokratik bir seçim dönemi yaşandığını ifade ederek ikinci tura kalan adayları gönülden kutladığını söyledi.
Hep dört güçlü aday üzerinde durulan seçimde, adayların yüzde 20’lerde oy aldığına işaret eden Siber bunun güçlü adayların yarışı olduğunun bir göstergesi olduğunu belirtti.
Seçim sonucunun tahmin edilemediğinin de yorumcular tarafından sık sık dile getirildiğini hatırlatan Siber, demokratik ve güzel bir seçim dönemi geçirildiği gibi, bir hafta sonraki ikinci turun da demokrasiye yaraşır şekilde geçmesini diledi.
Kazananın hem içte hem uluslararası ilişkilerde hem de müzakere masasında Kıbrıs Türkünü en iyi şekilde temsil etmesini dileyen Siber, seçim sonuçlarının hayırlı olmasını diledi.ÜLKE GENELİ SEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ…

Başa dön tuşu