Kıbrıs

Yorgancıoğlu: Adalet için hükümete geliyoruzYüzlerce arabanın katıldığı konvoy Serhatköy’den yola çıkarak Şahinler, Zümrütköy, Akçay, Bostancı ve Güzelyurt güzergahını kullanarak Güzelyurt Terminal çemberinde toplandı. Yürüyüşe geçen kalabalık halkın sevgi gösterileri ve alkışları arasından geçerek Beşyol üzerinden İnönü Meydanı’na ulaştığında heyecan doruklara çıktı.
Birce Birsel Çağlar’ın sunumu ile kürsüye çağrılan CTP-BG Güzelyurt Milletvekili adayları Armağan Candan, Mehmet Çağlar Hüseyin Erçal, Abdullah Cangil, Doğan Bağkur ve Fatma Ekenoğlu, verdikleri kısa mesajlar ile miting alanını adeta karnaval alanına çevirdiler.Akansoy: Güzelyurtlunun mağduriyeti giderilecek
Gecenin ilk konuşmasını yapan genel sekreter Asım Akansoy, yıllarca mağdur edilen Güzelyurt insanının mağduriyetinin, CTP-BG hükümeti ile giderileceğini ifade etti.

Başbakan Siber: Halkın hükümeti gelecek
Büyük tezahürat altında kürsüye çağrılan Başbakan Sibel Siber, yaptığı konuşmada bugüne kadar küçük bir zümrenin hükümeti olan UBP hükümetinin gideceğini ve yerine halkın hükümeti olan CTP-BG hükümetinin geleceğini söyledi.

Yorgancıoğlu: Hak, adalet ve eşitlik için hükümete geliyoruz
Heyecanın doruğa ulaştığı gecede kürsüye çıkan CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, “Kıbrıs Türkü’nü kurtaracak bir parti var” dedi ve 28 Temmuz’dan sonra hak, adalet ve eşitlik için CTP-BG Hükümetinin göreve geleceğini söyledi.

Başa dön tuşu