Yolu arızalanan su hattı çökertti - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Mayıs 25, 2024
Kıbrıs

Yolu arızalanan su hattı çökertti

Lefkoşa’da Haydar Aliyev Caddesi’nde yolun çökme nedeni, evlere giden 1 inçlik su hattında meydana gelen patlak. Arızayı tamir eden Lefkoşa Türk Belediyesi ekipleri yolun tamiri için hafta sonu da çalıştı

Nadire BAHADİ

Lefkoşa’da Kaymaklı Çemberi ile Kızılbaş’ı birbirine bağlayan Haydar Aliyev Caddesi’ndeki yolun çökmesinin ardından müdahalede bulunan Lefkoşa Türk Belediyesi ekipleri yolun kısa sürede tamir edilebilmesi amacı ile dün de gün boyu çalıştı. LTB Su İşleri Şube Amiri ve Müdür Muavini Vekili Fikri Özgüvenli yol çökmesinin sebebinin sebebini açıkladı. Yolda, bölgede evlerin sayaçlarına giden 1 inçlik boru hattında meydana gelen patlaktan sızan sunun toprağı yumuşatması nedeni ile çökme yaşandı. Su hattında meydana gelen arızanın giderildiğini ifade eden Özgüvenli, önümüzdeki hafta itibari ile yolun yeniden asfaltlanmasının planlandığını açıkladı.

Hattın uzun süre önce patladığı düşünülür

LTB Su İşleri Şube Amiri ve Müdür Muavini Vekili Fikri Özgüvenli yolun çökmesi ile kendini gösteren arızanın giderildiğini söyledi. Hattın uzun süre önce patlamış olduğunun düşünüldüğünü söyleyen Özgüvenli yolun kısa sürede tamir edilebilmesi için ekiplerin Cuma akşamı geç saatlere kadar çalıştığını, çalışmaların hafta sonunda da devam ettiğini kaydetti. Çalışmaların tamamlanmasının ardından hava durumunun da göz önünde bulundurularak yolun hafta içinde asfaltlanmasının planlandığını açıkladı.


Özkuş: Çökmeye yol açacak zemin temizlendi

LTB Bayındırlık Alt Yapı Şubesi’nde görevli İnşaat Yüksek Mühendisi Burçin Özkuş yolun çökmesinin ardından kazılan yolda hem çöken bölge de hem de yer yer alttan oyulmalar meydana geldiğinin görüldüğünü söyledi. Çalışmalar esnasında yolda çökmeye neden olacak oyulma ve ıslak zeminin tamamen temizlenip usulüne uygun sıklaştırma işleminin gerçekleştiğini söyleyen Özkuş, çalışmaların sonuna gelindiğini açıkladı.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar