Yine kaza yine ölüm! - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Kasım 29, 2022
Kıbrıs

Yine kaza yine ölüm!

Yine kaza yine ölüm!

PARK HALİNDEKİ ARACA ÇARPTI: 61 yaşındaki Emekli Polis Müdürü Aydın, dün akşam saat 17:30 sıralarında CY 626 plakalı salon aracı Akçay’dan- Alayköye doğru giderken lastiği patladığı için banket içinde park halinde bulunan HJ 984 plakalı van araca arka dan çarptı. Aydın, kaza yerinde yaşamını yitirdi


EVİ YANGIN YERİNE DÖNDÜ: Akçay’daki bahçesinden dönerken kaza geçiren Osman Aydın’ın Alayköy’deki evi kazanın duyulmasının ardından yangın yerine döndü. Haberin duyulması üzerine Osman Aydın’ın evine akın eden aile yakınları sinir krizleri geçirdi. Aydın, bugün Lefkoşa’da toprağa verilecek

BABASI KURTARMIŞTI: Trafik kazası sonucu yaşamını yitiren 61 yaşındaki eski Trafik Müdürü Osman Aydın 46 yıl önce Ayanni’de traktör kazasından babasını yitirmişti. Aynı kazada traktörde bulunan Aydın, babasının müdahalesi ile hayatta kalmış ancak baba Aydın oğlunu kurtarmak pahasına canından olmuştu

Haber-Devrim DEMİR

Güzelyurt – Lefkoşa anayolu dün akşam saatlerinde kana büründü. Akçay’da bulunan bahçesinden Alayköy’deki evine dönmek üzere CY 626 plakalı aracı ile yola çıkan 61 yaşındaki Osman Aydın, yol kenarında van aracın lastiğini değiştirmek için duran 24 yaşındaki Kemal Manaz yönetimindeki HJ 984 plakalı van aracın arka kısmına çarptı.
Çarpmanın ardından araç içerisinde sıkışan Osman Aydın, olay yerinde feci şekilde can verdi.

Yıllar önce babası kurtarmıştı
Aslen Ayannili (Aydın) olan Osman Aydın, soyadını da çok sevdiği köyünden almıştı. Aydın  1968 yılında da henüz 15 yaşındayken babası ile beraber geçirdiği traktör kazasından sağ olarak kurtulmuştu. Kullandığı araçla park halindeki araca çarpması sonucu meydana gelen trafik kazası sonucu yaşamını yitiren 61 yaşındaki eski Trafik Müdürü Osman Aydın 46 yıl önce geçirdiği traktör kazasından babasını yitirmişti. Ayanni’de meydana gelen traktör kazasında Aydın, babasının müdahalesi ile hayatta kalırken babası Aydın’ı kurtarmak pahasına canından olmuştu.

Kaza yeri savaş alanına döndü
Korkunç kazanın ardından kaza yeri savaş alanına döndü. HJ 984 plakalı van aracın arka kısmında bulunan odunlar anayol içerisine savrulurken, Osman Aydın’ın yönetimindeki CY 626 plakalı araç hurdaya döndü.
Lefkoşa-Güzelyurt anayolu uzun süre trafiğe kapanırken, kazayı duyan Osman Aydın’ın yakınları ve arkadaşları olay yerine akın etti.

Pervin Gürler olay yerindeydi

Polis Genel Müdür Vekili Pervin Gürler ve birçok üst rütbeli subay da kaza haberinin ardından kaza yerindeydi. Pervin Gürler olay yerinde aldığı bilgilerin ardından, Osman Aydın’ın Alayköyde’ki evine giderek başsağlığında bulundu. 

Aydın’ın evinde feryatlar vardı
Osman Aydın’ın eşi Hayriye Aydın ölüm haberini duyunca sinir krizi geçirdi. Eşinin bahçeden eve dönmesini beklerken, ölüm haberini alan Hayriye Aydın, ayakta durmakta güçlük çekti.  Haberin duyulması üzerine Osman Aydın’ın evine akın eden aile yakınları da şok geçirdi.

2 yıl önce emekli olmuştu
Son olarak Polis Genel Müdürlüğü’nde Trafik Müdürü olarak görev yapan Osman Aydın 35 senelik polislik görevinin ardından 2 yıl önce emekliye ayrıldı. Evli ve 2 erkek çocuk babası olan Aydın, Alayköy’de yaşıyordu.

Van aracın sahibi mahkemeye çıkarılacak
Lefkoşa-Güzelyurt anayolunda van aracının lastiğini değiştirmek için park halinde duran ve aracının etrafına hiçbir uyarıcı levha koymayan 24 yaşındaki Kemal Manaz, soruşturma amaçlı polis tarafından tutuklandı. Kemal Manaz’ın bugün Lefkoşa Kaza Mahkemesine çıkarılması bekleniyor.

Aydın Lefkoşa’da bugün toprağa verilecek 
Polis emeklisi olan 61 yaşındaki Osman Aydın bugün Lefkoşa’da İsmail Safa Camisi’nde kılınacak öğle namazının ardından, Polis Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenecek olan törenin ardından toprağa verilecek.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar