Diğer SporlarSpor

Yiğitcan piste çıkıyor

YARIŞ SAAT 18.55’TE:

Başarılı atletimiz Yiğitcan Hekimoğlu bugün saat 18.55’te Türkiye 4×100 bayrak takımı ile birlikte Avrupa Kıtasını temsilen Çekya’nın Ostrava şehrindeki Dünya Kupasında piste çıkıyor

Başarılı sprinterimiz Yiğitcan Hekimoğlu bugün başlayıp 2 gün sürecek olan, IAAF Kıtalararası Dünya Kupası Yarışmaları için Antrenörü Celal Keleş ile birlikte Çekya’nın Ostrava şehrine hazırlıklarını tamamladı.

Almanya’nın Berlin şehrinde düzenlenen Avrupa Atletizm Şampiyonasında dünyada bu yılın en iyi 3. derecesini 37.98 sn ile gerçekleştiren ve İslam Oyunları İle Akdeniz oyunlarından sonra, Avrupa Gümüş madalyasını da Türkiye Rekoru kırarak adaya getiren Yiğitcanlı Türkiye 4×10 bayrak takımı yeni bir başarıya, IAAF Kıtalararası Dünya Kupasında yarışarak ve madalya kazanarak imza atmak için hız kesmeden çalışmalarına devam ediyor.

Bugün 18.55’de piste çıkacak olan 4x100m bayrak takımının çok güçlü rakipleri bulunuyor. Avrupa’nın en iyi atletlerinin seçildiği bayrak takımında Avrupa Kıtasını, Türkiye 4x100m takımı temsil ederken, Amerika kıtasını Jamaikalı-Amerikalı Afrika kıtasını, Güney Afrikali – Fildişili ve  Asya-Pasifik kıtasını da Avustralyalı atletlerin temsil etmesi bekleniyor.

 

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı