"Yenierenköy dahil tüm plajlar halkındır" - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Eylül 28, 2023
Kıbrıs

“Yenierenköy dahil tüm plajlar halkındır”

Özyiğit hükümeti eleştirdi

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, Yenierenköy dahil plajların halkın malı olduğunu belirterek, kimsenin bu plajları birilerine peş keş çekme hak ve yetkisine sahip olmadığını vurguladı.

Yenierenköy Belediyesi’nde aylardır yaşanan sıkıntıların ardından, Belediye Başkanı Mesut Yıkıcı’nın istifası ile birlikte kaosun daha da derinleştiğini ifade eden Özyiğit, bu kaos ortamında Yenierenköy Belediyesi’ne ait olan plajın Bakanlar Kurulu kararı ile geri alınmasının kabul edilemez olduğunu kaydetti.


Özyiğit yaptığı yazılı açıklamada, Yenierenköy Halk Plajı’nın bir bölümünün geçmişte bir önceki belediye başkanına verildiğini, geçmiş hükümet döneminde iptal edilerek doğru bir kararla tekrardan belediyeye kazandırılan plajın, şimdiki UBP-DP Hükümeti tarafından yeniden geri alındığını anımsattı. Özyiğit,”Hükümet için öncelikli olan toplum mu, kişiler mi? Bireysel ve partisel menfaatler toplumun menfaatlerinden önce mi gelmektedir?” ifadelerini kullandı.

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, UBP-DP Hükümeti’ni, plajına sahip çıkan “Yenierenköy İnisiyatifi”nin çağrılarına kulak vermeye ve bu hatalı tutumundan vazgeçmeye davet etti.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar